Твір на тему: “Значення кольору в житті людини, тварин і рослин”

Колір має надзвичайно велике значення в житті будь-якої живої істоти, а особливо – в житті людини. Він здатний не тільки надавати додаткову інформацію про той чи інший предмет, а й викликати почуття та думки. Щодо психологічного аспекту, то сприйняття кольору пов’язане не тільки з естетичним і соціально-культурним, а й з емоційним станом. Недарма сучасні вчені вважають плідними спроби складання чітких відповідностей між емоційним станом людини і кольором.

Кольоровий зір людини розвивався разом з суспільством, культурою та мистецтвом

і пройшов тривалий шлях еволюції, постійно збагачуючись новим досвідом. Під кольоровим почуттям можна вважати досить складне сприйняття того чи іншого кольору сучасною людиною. Воно збагачене цілим рядом уявлень, асоціацій і образів, що чітко укорінилися в людському розумі.

З давніх часів людям відомо, що, наприклад, жовтий колір допомагає створюванню гарного настрою, чорний, навпаки, пригноблює, зелений заспокоює, а червоний колір збуджує. А про лікувальні властивості кольорів знали ще лікарі Древнього Єгипту, Індії і Китаю, які використовували ці знання для лікування психічних розладів. З метою повернення здоров’я,

благополуччя і удачі вплив кольорів на долю людини не одне століття вивчали різноманітні маги. Виявляється, що за допомогою кольорів можна не тільки обезсилити ворога, а й навіть знищити його. Тому наука про вплив кольорів на людину передавалася тільки посвяченим і вважалася таємною. Достатньо скрутними шляхами магічні знання добралися і до середньовічної Європи, але цими секретами, знову ж, володіли тільки відьми та колдуни. Вважалося, що сім кольорів спектру мають безпосередній зв’язок не тільки зі знайомою нам усім веселкою, але і з семи музичними нотами. Тому досить часто колдуни, використовуючи магічні властивості того чи іншого кольору, співали відповідну ноту.

Сьогодні влада кольору відома будь-якій людині, і ці знання використовуються у найрізноманітніших сферах нашого життя. Це і дизайн інтер’єру, і використання фарб різного кольору при виготовленні промислової продукції, і теж саме лікування.

Але не меншу важливість кольори мають і для тварин. Відомо, що більшість з них бачать світ у чорно-білому зображенні, але небагатьом тваринам властиво сприймати деякі кольори, і це дуже допомагає їм у боротьбі за виживання у жорстокому світі дикої природи.

Велику роль кольори грають і в світі рослин. Наприклад, зміна кольору листя дерев восени настільки нам звична, що ми не майже не звертаємо на це увагу, в крайньому випадку милуємося красотою осіннього парку чи лісу. Але якщо замислитися, то зміна кольору рослин обов’язково сповіщає про зміну у процесах їх росту. Використовуючи ці знання, можна не тільки слідкувати за змінами пори року, але й спостерігати будь-які екологічні порушення в оточуючому середовищі.

Отже, колір відіграє неоціненну роль у житті людини і має велике значення для тварин і рослин. Будь-хто з нас не цінить цей великий дар – бачити світ у кольорах, але було б дуже сумно, якщо б все оточуюче ми бачили в чорно-білих фарбах.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Невмирущість духовної краси за драмою лісова пісня.
Твір на тему: “Значення кольору в житті людини, тварин і рослин”