Твір на тему: “Яке значення в нашому житті має людяне й турботливе ставлення до іншого? За новелою О. Генрі “Останній листок”

Якою би людина не здавалася зі сторони, насправді кожен з нас дуже чутливий і потребує турботи і розуміння. Щоб зрозуміти це, кожен повинен проаналізувати самого себе, власне сприйняття світу, власні потреби за життя. Практично про кожного з нас піклуються, про нас турбуються батьки, вони забезпечують нас і гарантують наш побут. Уявіть, що було б, якби всього цього не було? Як би відчував себе людина, до якого ніколи і нікому немає діла? Думається, що сприйняття світу дуже змінилося б.

На щастя, отримувати турботу і людяне ставлення – це не

єдина потреба людина, нормальна людина хоче і сам про когось піклуватися. З цієї причини, про кого б не йшлося, у нього є хтось хоча б один, кому не все одно, хто намагається поліпшити самопочуття, настрій або духовний стан людини. Але іноді це набуває просто фантастичні форми і проявляється в дивовижній самопожертві, відповідні приклади можна з легкістю відшукати і в творах літератури. Наприклад, у творі авторства О. Генрі під назвою “Останній листок” розказана історія з життя художників з їх власного кварталу. Одна з них, дівчина по імені Джонсі, сильно захворіла на пневмонію. Її проблема була в тому, що вона втратила віру
в себе, у свою здатність одужати і вижити. Але на щастя для Джонсі і на нещастя для себе самого, поруч з Джонси знайшовся чоловік, який зміг здійснити вчинок великої важливості – інший художник на ім’я Берман. Джонсі була впевнена, що смерть її настане, коли з дерева за вікном опаде останній листок. Але він не опадав. Як виявилося пізніше, це був не листок, а малюнок Бермана. Старий художник хотів, щоб Джонсі вижила, він подбав про неї таким чином, адже факт того, що листок не опав, надав їй впевненості у власному виживанні. На жаль, ціною виживання дівчини стала смерть самого старого. Це надає новелі своєрідний трагізм і показує, що чудеса в одних трапляються за рахунок трагедії у інших.

Немає жодних сумнівів у важливості турботи і людяного ставлення між людьми. Іноді це має звичайні, спокійні і тривіальні форми, але час від часу турбота і бажання допомогти мають форму цього відважного вчинку, такий приклад нам був поданий Берманом. В усьому цьому дуже важливо розуміти, що кожна людина має внутрішню потребу допомагати ближньому точно так само, як і отримувати чужу допомогу. Такий устрій душі людини, його не змінити.


Чи варто пам'ятати минуле заради майбутнього.
Твір на тему: “Яке значення в нашому житті має людяне й турботливе ставлення до іншого? За новелою О. Генрі “Останній листок”