Твір на тему: “Здоровим бути модно”

Людина – досконалість природи. Але для того, щоб вона мала можливість користуватися благами життя, насолоджуватися його красою, дуже важливо мати здоров’я. “Здоров’я – не все, але без здоров’я – ніщо”, – казав мудрий Сократ.

Гарне здоров’я – це спосіб життя. Вважається, що все, що не робить людина, так чи інакше відбивається на стані його здоров’я. А між тим, в наш час ще не стало престижним бути здоровим. На перший план висувається можливість добре влаштуватися в житті, мати квартиру, отримати освіту, стати володарем

цінних речей, вдало одружитися або вийти заміж.

Найпоширеніші проблеми школярів зі здоров’ям – це порушення постави, плоскостопість, сколіоз. Правильна постава не дається нам від народження. Її треба виробляти. Кажуть, колись шляхетних дівчат їх наставники били по спині, якщо ті горбилися, прив’язували косу до пояса. Звичайно, це жорстоко. Ми повинні самі стежити за своєю поставою. Ходити, стояти і сидіти красиво, довести це до автоматизму. Навик тримати спину прямо повинен стати природною потребою.

Для здорового способу життя дуже важливий і режим дня. Не можна сідати за уроки, не відпочивши. А краще за

все перед виконанням домашніх завдань погуляти. Величезне значення для здоров’я, бадьорості, високої працездатності має сон. Великої шкоди нашому організму наносять телевізор і комп’ютер. Вони не тільки “пожирають час”, але й залишають нас без руху на довгий час. Тому важливо не зловживати цією технікою.

Величезний вплив на здоров’я людини впливає харчування. Не можна “перехоплювати” що-небудь на бігу. Харчуватися потрібно в певний час. Харчування повинне бути правильним. Потрібно повністю відмовитися від чіпсів, сухариків, від жувальної гумки. Для здорового способу життя дуже важливий і режим дня. Найкраще перед виконанням домашніх завдань погуляти. Величезне значення для здоров’я, бадьорості, високої працездатності має сон. Мені, наприклад, правильно побудувати і дотримуватися режиму дня допомагають батьки.

Хочу сказати ще про одну проблему, що заважає здоровому способу життя. Це шкідливі звички: куріння, пияцтво, наркоманія. Вчені вже довели, що кожна сигарета скорочує життя на 5-6 хвилин, а алкоголь веде до поразки психіки. Куріння, пияцтво – потворні звички. Вони підступно руйнують здоров’я день за днем, місяць за місяцем, рік за роком. Наркоманія – це, взагалі, страшна річ. Але нам, підліткам, необхідно знати про вплив наркотику, про механізм звикання, про наслідки, пов’язані з наркотиками: зламані долі, нещасні матері, зруйновані сім’ї.

Нам, сьогоднішньому поколінню, треба сказати тверде “ні” всьому тому, що заважає нам стати здоровими людьми. Ми не повинні жити тільки сьогоднішнім днем, ми повинні замислитися про день завтрашній. Щоб вирости здоровим, треба з самого раннього дитинства навчитися вести здоровий спосіб життя. Фізіолог і натураліст І. Мюллер якось сказав: “Людина, яка заздалегідь подбала про своє здоров’я, подібна реміснику, який заздалегідь наточив свої інструменти” . Треба пам’ятати, що сьогодні здоровим бути модно, а здоров’я – це найголовніший скарб людини!


Чому я хочу бути вчителем.
Твір на тему: “Здоровим бути модно”