Твір на тему: “Вплив героїв один на одного” за романом М. Д. Сервантеса “Хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський”

Свій знаменитий роман “Дон Кіхот” іспанський письменник Мігель де Сервантес Сааведра писав тоді, коли сидів у в’язниці. У цей роман письменник вклав всі свої думки про життя, людей, творчість, світ і т. д. Це був час, коли на аристократів наступала буржуазія, коли руйнувалися старі підвалини. Сервантес все це бачив і створив один з найсвітліших образів у всій світовій літературі. Головні герої роману – хитромудрий ідальго Дон Кіхот і його зброєносець Санчо Панса. Дон Кіхот – це мрійник, який вірить у диво, в добро і справедливість.

Він вважає, що справедливість повинна торжествувати в Іспанії і у всьому світі.

Коли роман опублікували, всі в один голос визнавали Дон Кіхота дуже незвичайним і цікавим персонажем. Вирішивши стати лицарем, що захищає честь і справедливість, ідальго став здійснювати “героїчні вчинки”. Дон Кіхот Ламанчський – це людина, яка читала багато лицарських романів, популярних в ту пору. Йому захотілося стати таким же шляхетним лицарем, як герої цих романів, і прославитися на всю країну: “один хитромудрий ідальго уявив себе лицарем і відправився в шлях, задавшись метою викорінювати всякого роду неправду і в борінні

зі всілякими випадковостями і небезпеками здобути собі безсмертне ім’я і пошану “. Сервантес показує нам, що в Дон Кіхоті поєднуються фантазерство і реалізм. З одного боку, він робить якісь нереальні вчинки: він бореться з вітряками, намагається викликати на бій лютих левів, кидається верхи на своєму вірному коні в найнебезпечніші авантюри. Йому здається, що він заступається за всіх принижених і знедолених, що за це його всі поважатимуть. Але насправді це не так: люди сміються над лицарем, вважають його божевільним. З іншого боку, Дон Кіхот людина раціонального розуму, освічений і розуміючий життя. Коли його вірний зброєносець стає губернатором, він дає йому корисні поради.

Дон Кіхот Ламанчський – чоловік добрий, щедрий, він завжди готовий прийти на допомогу. І. С. Тургенєв сказав про нього: “Він весь живе… поза себе, для інших, для братів, для винищення зла, для протидії ворожим людству силам, чарівникам, велетням – тобто гнобителям”. Але мені шкода Дон Кіхота – в сучасному житті йому не було б місця. Добре, що у нього є Санчо Панса. Санчо Панса – повна протилежність своєму пану. Він тверезомислячий і прагматичний селянин, який виручає Дон Кіхота з багатьох колотнеч. Вони навіть зовні зовсім різні: Дон Кіхот – високий і худий, а Санчо Панса – низький і товстий. Вони виглядають комічно, але вони чудово розуміють один одного і добре один одного доповнюють. Я думаю, що один без одного вони б пропали. Санчо Панса – відданий друг і помічник, в ньому втілені всі найкращі якості простої людини. Він надійний, добросердий, веселий. Якби не він, Дон Кіхот би не виплутався зі своїх неприємностей, а іноді б не зміг уникнути смерті. Санчо Панса утримував свого “лицаря” від непотрібних подвигів, а також швидко спускав його на землю після “великих перемог”. Мені Санчо Панса подобається, тому що він кмітливий, дотепний, завжди щось робить і не падає духом. Потім всі ці якості стали в нагоді йому, коли він став губернатором. Відданість і всі позитивні якості Санчо Панси роблять його улюблений героєм цього твору у багатьох читачів, а його характер та уміння були гармонійним доповненням його протилежності – хитрого ідальго Дон Кіхота Ламанчського.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Вплив героїв один на одного” за романом М. Д. Сервантеса “Хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський”