Твір на тему: “Як берегти своє здоров’я?”

Необхідно підтримувати міцність тіла, щоб зберегти міцність духу.

В. Гюго

Здоров’я і щастя – це те, що необхідно кожній людині. Важко уявити людину щасливою, якщо вона хвора. “Здоровим будеш – все здобудеш”, – говорить народна мудрість, з якою не можна не погодитися. Турбота про своє здоров’я – це борг і обов’язок кожної людини. Піклуючись про здоров’я, ми думаємо про свій фізичний і душевний стан, про те, щоб, як співається у пісні, “тіло і душа були молоді”.

У здоровому тілі – здоровий дух. Це знають

всі, як знають і те, що заняття спортом зміцнює організм, допомагає позбутися шкідливих звичок, сприяє розвитку не лише фізичних, а й моральних якостей. Але про це ми нерідко забуваємо. Може бути, щоб був гарний настрій, потрібно щодня починати з усмішки і зарядки. Звичайно, важко себе змусити щодня підніматися завчасно, з незвички болять м’язи. Але щоденна зарядка – це початок фізичного і духовного розвитку, це позбавлення від шкідливих звичок і неробства, це перший крок до дотримання режиму дня. Спортсмени стверджують, що фізичні вправи впливають на стан духу, на мислення. Спорт – це насолода, згода, гармонія розуму і сили.
Спорт – це праця.

Займаючись фізично, людина втомлюється і потребує відпочинку. Але відпочинок теж може бути різним. Можна відпочивати перед телевізором або комп’ютером, а можна відпочивати на природі. Але чомусь відпочинок на природі у багатьох молодих людей асоціюється з різними розвагами, спиртним, сигаретами, наркотиками. “Заборонений плід солодкий” – каже давнє прислів’я. Спочатку цікавість, наслідування, прагнення до самоствердження, потім звикання – і ось вже людський мозок опиняється в полоні у “чудовиська”. Тому що алкоголь, тютюн і наркотики – це три голови одного чудовиська, яке набуває страшну владу над людьми, перш за все, над дітьми та молоддю. Багато хто з молодих людей вважають, що куріння – це нешкідливе заняття. Курити – це модно, круто. І ніхто не замислюється про згубний вплив куріння на молодий організм до тих пір, поки хвороба не дає про себе знати.

Кожен з нас знає про згубний вплив алкоголю на потомство. Усі дослідники одностайно доходять висновку, що наслідки вживання алкоголю батьками трагічні: може народитися дитина з фізичними та розумовими відхиленнями. Невже хтось з нас хоче мати таких дітей? Звичайно, ні. Але все ж, ведучи нездоровий спосіб життя, не всі молоді люди піклуються про своє здоров’я і здоров’я майбутніх дітей.

Зараз страшним захопленням підлітків є наркотики. І як наслідок цього – СНІД. Згідно зі статистикою, кожну хвилину ВІЛ інфікуються чотири людини віком від п’ятнадцяти до двадцяти чотирьох років. Різне ставлення у людей до наркоманії, від якої мало хто виліковується, хоча ліки є – це сама людина, її сила волі. Але хто ж такий наркоман – злочинець чи жертва? Швидше за все, жертва, але дуже часто ця жертва перетворюється на злочинця, тому що наркоману потрібні гроші. Він готовий зробити все, щоб добути наркотик, який стає головним у його житті. Як допомогти таким людям? Може бути, засіб один – не допустити того, щоб людина стала наркоманом, тому що сказати собі “ні” здатний далеко не кожен. Ще римський філософ Сенека вважав, що “люди не вмирають, вони вбивають самих себе”.

Всі ми знаємо з дитинства, що здоров’я треба берегти. Радість і щастя, здоров’я і довголіття – все це необхідно кожному з нас. Ведучи здоровий спосіб життя, ми зміцнюємо і фізичне, і духовне здоров’я. І завжди потрібно пам’ятати про те, що в здоровому тілі – здоровий дух.


Диктант шануй батьків.
Твір на тему: “Як берегти своє здоров’я?”