Твір на тему: “Які загальнолюдські цінності відображаються в баладі “Рукавичка” Фрідріха Шиллера

Йоганн Фрідріх Шиллер знаменитий ліричними баладами, в основі яких лежать міфологічні сюжети та легенди. Мотиви, якими сповнені твори Шиллера, до цих пір залишаються актуальними, незважаючи на те, що часи лицарів і благородних дам вже давно закінчилися.

Балади Шиллера відрізняються глибинним драматизмом, його герої постійно проходять через життєві випробування, в них поет оспівує такі якості, як шляхетність, самовідданість, мужність і сміливість.

У багатьох, особливо в ранніх творах Йоганна Шиллера, відчувається вплив великого англійського

драматурга Шекспіра, а після першої

В основу сюжету балади “Рукавичка” покладено конкретний історичний факт. Історія, про яку оповідає Шиллер, досить проста і включає в себе кілька сцен.

Але лірика німецького поета сповнена більш глибинного сенсу, це не просто культурно-історичне творіння, це вже витвір, повний пристрасних поетичних думок, ідеєю якого є зображення справжньої цінності людського життя.

Шиллер розповідає нам про події, що сталися у дворі короля Франції в XV столітті. Королівська знать розважається тим, що спостерігає за боротьбою звірів на арені. Між собою борються леви, тигри

і леопарди. Але всі чекають якогось приголомшуючого видовища, і раптом на арену падає рукавичка.

Чарівна дама Кунігунда звертається до лицаря свого серця з проханням принести її рукавичку з арени. Таким чином, вона бажає, щоб лицар Делорж висловив їй свою любов і вірність. Безстрашний Делорж спускається на арену, піднімає рукавичку і звірі не чіпають його.

Але повертаючись до красуні, лицар кидає рукавичку своїй обраниці в обличчя. Адже рукавичка опинилася на арені не просто так, юна Кунігунда вирішила пожартувати над лицарем і привернути увагу до себе. Вона придумує своєму благородному обранцеві жорстоке і невиправдане випробування, аби він зміг довести свою любов до неї.

Але Делорж розуміє, що для красуні це лише забава, її не турбує те, що він може померти, його життя для неї нічого не означає. Тому він відповідає на її жест “кохання” тим же, Делорж публічно нехтує нею, кидаючи підняту з арени рукавичку Кунігунді в обличчя.

Адже будучи лицарем, він не міг не відповісти на її виклик, оскільки це б поставило під сумнів його сміливість і благородство. Кунігунда скористалася цим, і від цього Делоржу подвійно неприємно.

Ліриці Шиллера притаманний високий рівень художності, яскрава і насичена зображальність. Його твори естетичні й барвисті, а “Рукавичка” – один з найяскравіших зразків його виразної і гуманної лірики.

У період творчості, коли була написана “Рукавичка” , Шиллер вирішив відійти від драматургії і звернувся до легенд, намагаючись намалювати іншим їх глибинний сенс. Адже в поемі “Рукавичка” Шиллер показує те, як Делорж усвідомлює справжнє ставлення своєї обраниці до нього, і таким чином Шиллер вказує на справжню ціну життя і любові.

Любов не повинна вимагати подібних жертв, нещадних і несправедливих, а життя коштує більшого, ніж чийсь безглуздий каприз і кинута на арену з кровожерливими звірами рукавичка.

Хоча в основу сюжету балади покладено конкретний історичний факт, який змалював письменник Сенфуа, ідея твору набуває широке узагальнення – ніщо не може бути ціннішим ніж людське життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Які загальнолюдські цінності відображаються в баладі “Рукавичка” Фрідріха Шиллера