Загальнолюдські цінності в образі Прометея

Людство. Як багато вміщає в себе це слово. Уміщає епохи, цивілізації, усе, що з ними зв’язане, усе, що в них відбувалося. А головне – вони створювалися людиною, ці епохи й цивілізації. І руйнувалися теж людиною… Так що воістину мудро й великий людина, як і безрозсудний і небезпечний на цій землі. Але жодна епоха не проповідувала, на мій погляд, руйнування. Принаймні, не прагнула повалити в безодню небуття все створене. Серед тих, хто гідний пам’яті в будь-якій епосі, я бачу Есхілові Прометея. Для мене цей античний герой, що зійшов з небес

для великої справи – служіння людям, – приклад самого прекрасного призначення людини на землі. Адже титан, що займає місце поруч із верховними богами, ослухався волі Зевса, що стало нечуваною зухвалістю з його боку. Але зухвалість-те яка! Подарувати людям знання, щастя людського буття, усвідомлення свого призначення – це і є те головне, для чого людина й повинен існувати на землі. Сьогодні, як ніколи, відчувається необхідність у таких Прометіях, які служать безкорисливо людям, несуть тепло, світло у вдома своїх співгромадян у століття розгулу й свавілля. Прометей, що спустився з Олімпу, не бачив нічого для себе головніше,
як повстати проти Зевса, що не визнає смертних і їхнього права на людське існування.

Як багато можна говорити про те, що входить у поняття слова “загальнолюдське”. Для мене це насамперед те, що зрозуміло мені й близько у вчинках, житті людей, що живуть і жили в різних куточках планети сьогодні й тисячоріччя назад. І навіть якщо подвиг Прометея – міф, легенда, я зовсім не відмовлю собі в задоволенні назвати Прометея моїм однодумцем і сьогодні. Скільки ж потрібно сил і знань людині, щоб боротися зі стихіями, уміти переборювати труднощі, хвороби, втрату даху… Фізичні страждання Прометея – це ті ж страждання Христа в ім’я нашого порятунку.

За вчинком героя Есхіла – глибокий зміст боротьби за справедливість, рівність, братерство людей, гідних кращої долі, чим та, котру вони тягнули століттями. Це чи не ціль життя Прометеїв всіх часів?! Дорослій людині, думаю, навіть не спадає на думку, що глибина змісту образа Прометея якось прикрита. Ні, він весь на очах. З вершини свого часу бачили його представники кращих людей багатьох поколінь, Я читала поему Т. Г. Шевченко “Кавказ”, у якій Кобзар малює прекрасний, непохитний образ народу Кавказу, що подібно Прометею не зупиниться у своїй боротьбі за краще життя. У Лесі Українки є цей образ, а саму поетесу назвали за її мужність і силу духу дочкою Прометея.

Не можна говорити про всім відразу. Треба ще вчитися самому жити подібно Прометею, учитися підкоряти свої потреби загальнонародним. Цьому й учить мене герой Есхіла Прометей.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Образ половчихи.
Загальнолюдські цінності в образі Прометея