Твір на тему: “Чому Печорін – герой нашого часу?”

Завжди цікаво замислитися, чому автор назвав свій твір саме певним чином. Приміром, Михайло Лермонтов вирішив назвати свій твір “Герой нашого часу”, цілком зрозуміло, що під героєм всього часу, який він описував, письменник розуміє головну дійову особу всього твору – молоду людину на прізвище Печорін. Варто помітити, що далеко не всі з тих, хто навіть уважно прочитав цей твір, дійсно розуміють, чому ж Печоріна цілком можна називати героєм описаного часу. Тому це вимагає додаткового дослідження та аналізу.

Втім, особисто мені такий

аналіз робити зовсім не складно. Варто твердо віддавати собі звіт в тому, що далеко не завжди герой – це популярна і відома особа, яка користується загальною любов’ю, повагою та розумінням. Дуже часто героєм може вважатися людина, що протиставила себе часу свого життя, яка справді, по-справжньому виділилася з натовпу і не була ні на кого схожою. Ось про Печоріна таке можна сказати з упевненістю. Так що ж таке було властиво для головного героя твору Михайла Лермонтова? Які якості він мав і що з цих якостей стало найголовнішим?

Варто відразу ж зазначити, що Печорін був надзвичайно талановитою людиною. Що б він

не задумав, практично все йому вдавалося. Такі люди іноді бувають, але не завжди їх можна називати героєм певної епохи. Печорін цілком міг би стати шанованою людиною, визнаним у суспільстві, але суспільство його відкинуло. Замість чесноти суспільство знаходило в ньому підступність, негативні риси, які насправді для цієї молодої людини характерні не були. Тоді він змінився, він став тим, кого в ньому раніше бачили – він став бездушним, підступним і мстивим. Він знехтував те суспільство, в якому перебував і жив. Можна навіть сказати, що він кинув всьому цьому суспільству сміливий виклик відважної людини. Звичайно, суспільство нікому нічого просто так не спускає, а тому Печорін зіткнувся зі злісною реакцією багатьох людей, він повинен був подолати цю реакцію. Варто сказати, що дуже часто це йому повною мірою вдавалося. Незважаючи на трагічний підсумок, долю Печоріна цілком можна називати видатною, заслуговує всілякого інтересу і уваги.

Кожен час має своїх героїв. Герої бувають як позитивні, так і негативні. Трапляється й так, що якість героя визначити зовсім не вдається. Подібна ситуація характерна для головного героя твору Михайла Лермонтова “Герой нашого часу” Печоріна. З одного боку, цей чоловік був занедбаний і не визнаний в суспільстві. З іншого боку, він домігся реальних успіхів, який практично неможливо заперечити або поставити під сумнів яким-небудь чином. Все це дозволяє зробити висновок, що Печорін дійсно є героєм нашого часу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Твір на тему: “Чому Печорін – герой нашого часу?”