Твір на тему: “Герой нашого часу”

Одним з найбільш значних творів у всій літературі всіх часів є твір “Герой нашого часу” Михайла Лермонтова. У ньому розказана історія людини, яка в силу власних певних особливостей не змогла вписатися в той час, коли вона жила. Для свого часу і суспільства цей чоловік став зайвим. Він володів безліччю позитивних рис характеру і якостей, завдяки їм він міг бути дійсно корисним для всього суспільства. Тим не менше, спочатку суспільство відкинуло його, а потім і він відкинув суспільство і прийняв свою роль чужого в цьому світі. Ніякої користі

ні для нього, ні для суспільства в цілому, природно, не було.

Зараз можна перенестися в сучасність, щоб відшукати відповідного героя нинішнього часу. Коли необхідно говорити про героя нинішнього нашого часу, ніяк не можна абстрагуватися від того образу, який був розроблений для читача Михайлом Лермонтовим. Словосполучення “герой нашого часу” стало усталеним, тому для визначення героя нинішнього часу необхідно орієнтуватися на той образ, який був розроблений Лермонтовим. Саме з цієї причини в сучасності необхідно відшукати когось, хто теж володіє великим талантом і високими людськими якостями, але з причини невідповідності

суспільству не може реалізувати свій потенціал повною мірою.

Відразу потрібно сказати, що особисто я таких людей не знаю. Звичайно, у мене є багато знайомих, які мають якісь певні конфлікти в суспільстві, що зіштовхуються навіть з найскладнішими проблемами, в той же час я не можу сказати, що ці люди повністю чужі для сучасного світу і суспільства. Вони, скоріше, все-таки свої для цього світу. З цієї причини мені доведеться говорити не про конкретну людину, яку можна назвати героєм нашого часу, а, швидше, про образ цієї людини.

Я думаю, що справжнім героєм нашого часу може вважатися той, хто відмовляється від споживацького погляду на життя на речі. Як відомо, всі ми живемо в умовах споживчого суспільства, де саме головне в людині – це кошти, за які можна багато забезпечити. Відповідно, безліч людей протягом всього свого життя перебувають у гонитві за такими коштами, найголовніше у всій їх життя – гроші. Природно, якщо хтось цього не прийме, буде відкрито заперечувати і, більш того, вести повністю неспоживацький спосіб життя, незабаром він отримає повне нерозуміння і навіть презирство з боку оточуючих його людей. Цілком можливо, що він стане повним ізгоєм.

Як було встановлено, герой нашого часу повинен мати саму важливу спільну рису з головною дійовою особою відповідного твору. В моєму розумінні ця риса – це відмова від споживчих цінностей, презирство до тих, хто ставить їх на перше місце. За таку позицію людина дійсно може постраждати.


Текст опис про хмари.
Твір на тему: “Герой нашого часу”