Твір на тему: “Музика в нашому житті”

У перекладі з грецької слово “музика” означає “мистецтво муз”. Музика – це один з видів мистецтва. Цілком природно, що у музики, як і у інших видів мистецтва, є своя мова. Наприклад, живопис говорить з нами за допомогою фарб, література за допомогою художнього та поетичного слова, а музика – за допомогою чарівних звуків найрізноманітніших інструментів. Кожен з нас занурюється у світ музики з самого дитинства.

Музика має великий вплив на людину. Навіть зовсім маленька дитина, яка не навчилася ще говорити, музику сприймає дуже

чуйно. Від якоїсь мелодії вона може заплакати, від якоїсь – заснути, а від якоїсь у малюка може піднятися настрій. У той же час за допомогою музики можна виразити практично будь-який настрій.

Музика тісно пов’язана з іншими видами мистецтва – з літературою, образотворчим мистецтвом, скульптурою і живописом. Наприклад, розглядаючи полотна видатних художників і уважно в них вдивляючись, можна уявити собі, яка мелодія підійде для тієї чи іншої картини. Як кажуть при цьому – зоровий образ переходить в музичний.

Що стосується літератури, то тут безліч поетичних творів писалися спеціально для того, щоб

потім композитори перевели їх на музику. Крім того, в нашій і зарубіжній літературі можна знайти безліч творів, присвячених музиці і музикантам. Це всього лише мала частина прикладів того, який вплив надає музика на інші види мистецтва.

Музика – невід’ємна частина життя будь-якої людини. Музика здатна передати характер і настрій людини, висловити її почуття і думки, без слів розповісти про ту чи іншу подію, втілити все, що пов’язано з людиною. Музика впливає на життя людини, а життя, в свою чергу, породжує музику. Музика може виховати в людині благородство, зміцнити його силу волі і змінити його ставлення до життя. Під вплив музики людина може зарядитися енергією, а може втратити останні сили. Гарна музика може розділити з людиною радість і горе, зробити людину добрішою, кращою, може стати прикрасою життя.

Музика зберігає в собі безліч таємниць і загадок. При цьому один і той же музичний твір кожна людина сприймає по-своєму. Кожен з нас вибирає для себе найбільш підходящі і зрозумілі твори, кожному з нас подобаються ті мелодії, які відповідають стану його душі, настрою і поглядам на навколишній світ. Це можуть бути мелодії сучасної естради або серйозна класична музика, що вимагає особливого до себе ставлення. Музика може бути для людини не тільки розвагою, але і “учителем” і навіть “доктором”.

У нашому житті звучить найрізноманітніша музика, вона зустрічається буквально на кожному кроці. Без музики неможливо уявити собі існування радіо, телебачення та Інтернету, музикою наповнені концертні та театральні зали, спортивні змагання, місця відпочинку, парки, будинки і двори. Музику любили наші предки, любимо її ми і будуть любити наступні покоління, адже музика – це важлива частина нашого життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Музика в нашому житті”