Твір на тему: Особливості стилю С. Васильченка
Характерними рисами стилю є елементи імпресіонізму (франц. – враження) та романтизму, які розвивались на реалістичному тлі. Багато письменників аналізували творчість С. Васильченка, зокрема Леся Українка відзначала, що “Реалізм і романтизм єднається в лиці одного автора на тисячі прикладів в усіх літературах і се зовсім законне єднання”. Це не той імпресіонізм, що притаманний декадентам. У творчості С. Васильченка наявні елементи цього стилю, що базуються на реалістичній основі (як у творчості Чехова, Коцюбинського, Буніна і Винниченка).
Вчительським” творам С. Васильченка притаманний психологічний підтекст, схований у внутрішньому світі героїв. Опис зовнішнього вигляду героїв (портретна характеристика), який пов’язаний з психологічним станом
ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМ
Поєднання таланту письменника і політичного діяча (огляд творчості В. Винниченка). Характерні риси творчості В. Винниченка. Особливості стилю С. Васильченка. Життя сільських учителів, їхня виснажлива праця у творчості С. Васильченка. С. Васильченко – співець учительської недолі в жорстокому капіталістичному суспільстві. Викриття фальшивого народолюбства лібералів – особливість творів В. Винниченка першого періоду творчості. Раптові зміни у відчуттях героїв – одна з помітних рис творів С. Васильченка. Страшні картини голодного існування селянської бідноти в оповіданні В. Винниченка “Салдатики!”. Реалістичне зображення теми визвольного руху в оповіданні В. Винниченка “Салдатики!”.
До теми: Життєве та літературне кредо В. Винниченка
Які політичні погляди мав В. Винниченко? Володимир Винниченко – відомий політик, один із керівників Центральної ради у 1918-1919 рр. – голова Директорії (уряду УНР). Автор тритомного публіцистичного трактату “Відродження нації” (1920) стояв на засадах відстоювання української національної ідеї, зокрема державності, вільного національного розвитку. У 1937 році В. Винниченко написав відвертий лист до Й. Сталіна. У ньому письменник, глибоко переконаний у своїй правоті, писав: “Офіціально вважається! проголошується в СРСР, що національне питання там розв’язано ідеально. На великий жаль, це не так. В глибині своєї свідомості ви й самі, звичайно, знаєте, що до ідеального розв’язання питання ще дуже далеко”. Після цього “од-вертого листа до Сталіна і членів Політбюро ВКП” Винниченко був оголошений ворогом народу, націоналістом, агентом імперіалістичних держав. І як наслідок – сидів у тюрмах, жив нелегально, емігрував і знову повертався.
Коли вперше дебютував на літературній ниві В. Винниченко? Письменник дебютував у 1902 році оповіданням “Сила і краса”, студент Київського університету В. Винниченко у свої 22 роки вразив новизною слова літературних авторитетів Лесю Українку та І. Франка. І. Франко у 1906 році рецензував першу збірку оповідань В. Винниченка. Автор-початківець здивував І. Франка несподіваністю своєї появи, розривом з народницькою прозовою традицією, з її просвітництвом. Були визначені основні особливості його творів: багатогранність тематики, художня глибина, психологічна майстерність у відображенні соціальних типів і суспільних процесів.
Хто кого ненавидить і хто кого боїться в оповіданні В. Винниченка “Суд”? В образі якого героя сконденсовано всі настрої односельців? (За оповіданням “Солдатики!”) Як вплинуло на формування художнього світу В. Винниченка українське середовище XX ст.?
У цей час особливо хвилювала письменника тема формування нової людини, українського інтелігента (“Студент”, “Записна книжка”, “Хочу”, “Зіна”, “Талісман”). Далі звучить по-новому тема утвердження української нації як повносильної й державної (“Уміркований”)