Твір на тему: Особливості композиції поеми Блоку “Дванадцять”

А. А. Блок належить до “срібного століття” русявийской поезії і є ярчайшим представником такого напрямку як символізм. У його творчості переплелась реальність і містика, страх і радість, ненависть і любов – але саме таким він бачив мир навколо себе, так озивалася в його чутливому серці складна епоха. Серед художніх засобів і прийомів особливе місце займає композиція, за допомогою якої Блок придает особливе звучання своїм добуткам. Показова в цьому плані непростих, загадкових, повна глибоких символів поема “Дванадцять”, що присвячена

темі революційних подій Вроссии.

У складній грі образаклик, алеГорей, метафор, у грі контрастів з’являється перед нами збентежений мир, завихрений бурою революції. Композиція поеми доповнює її зміст. Вона складається із дванадцяти частин, кожна з яких має свій особий ритм і свою мелодику.

Тут є й ламаний, поривистий ритмічний малюнок, як, наприклад, на початку поеми: Чорний вечір. Білий сніг. Вітер, вітер! На ногах не коштує людина.

Вітер, вітер – На всьому божому світлі! Така ритміка створює відчуття занепокоєння, нестабильности. Далі з’являється лихий частушечний ритм: Як пішли наші хлопці

В червоній гвардії служити – У червоній гвардії служити – Буйну голову скласти! Цей ритм відбиває настрій дванадцяти революционеров, – відважне, розпачливе.

Після такого ж розв’язно-лихого “куплета”: Замикайте етажи, Нині будуть грабежі! Відмикайте льоху, Гуляє нині голота! Раптово обривається чіткий ритм і звучить дивна, похмура восьма частина поеми: Ох ти, Горе-гірке! Нудьга нудна, Смертна!

Ти лети, буржуй, воробишком! Вип’ю крівцю За зазнобушку, Чернобровушку… Упокій, господи, душу раби твоея… Нудно! І нарешті у фіналі з’являється маршовий ритм, підчеркивающий важкий “революцьонний” крок патрульних: В очі б’ється Червоний прапор.

Лунає Мірний крок. От – прокинеться Лютий ворог… Така побудова поеми підкреслює значення цимвола “дванадцяти”.

А чергування чіткого, маршового й плаваючого, ламаного ритму розкриває нам різницю настроїв і сприйняттів революції різними людьми. Для створення неупереджена, об’єктивної й підлоганий картини реальності, для відображення особливої, напруженої атмосфери свого часу Олександр Блок використовувала весь поетичний арсенал, і композиція поеми “Дванадцяти” стала одним з доказів високого майстерності й художнього чуття автора


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Особливості композиції поеми Блоку “Дванадцять”