Твір на тему: “Моя громадянська позиція”

Кожен з нас вважає за потрібне якось самовиражатися, проявляти свою індивідуальність та ідентичність. Це нормально. Більш того, це природно для кожної людини. Ось тільки таке вираження себе далеко не завжди є корисним для всього суспільства. Було б набагато краще, якби люди могли поєднати в собі правильне самовираження і надання якоїсь користі всім іншим навколо. І нехай це буде трохи складніше і важче, цінність такої дії помітно вище. Як мені здається, наявність у осіб визначеної та чіткої громадянської позиції є відмінним способом показати

себе і виділитися на тлі натовпу. Однак далеко не всі розуміють, що таке громадянська позиція. Що це і яка вона особисто у мене?

Говорячи в цілому про громадянську позицію, слід відзначити, що вона зовсім не тотожна з думкою людини про ті чи інші проблеми. Всі ми маємо думки, кожна людина має власну думку, але ось захищати і відстоювати її – це вже зовсім інша справа. У той час як саме по собі думка – це добре і зрозуміло, громадянська позиція полягає в тому, щоб захищати свою думку, доводити її правильність і відстоювати її за будь-яких обставин. Думку ж можна просто залишити при собі, промовчати і ні з ким ні про

що не сперечатися й не дискутувати. Я вважаю, що кожен поважаюча себе людина, особливо чоловік, повинна мати як громадянську позицію, так і достатні доводи і аргументи, щоб довести її своїм опонентам у спорі.

У чому ж полягає особисто моя громадянська позиція? Я дотримуюся консервативних поглядів, і це зумовлює особливості моєї громадянської позиції. По-перше, я вважаю, що наше суспільство має дотримуватися тих традицій, які в ньому панують. Все нове, включаючи те, що приходить до нас як із заходу, так і зі сходу, слід розглядати скептично. Українці самі найкраще розуміють, що їм потрібно, і вони будуть готові зробити це. Слід убезпечити українське суспільство від тієї ганебної іноземної пропаганди, яка отруює наше життя, і дозволити українцям самим, без чужих позичань, розібратися в собі, навести в цій країні належний порядок і лад. Наша тривала історія повною мірою показує, що це під силу і ефективно. Лише б ніхто не заважав.

Я думаю, що саме тому, що далеко не всі люди мають громадянську позицію і готові її відстоювати, в нашій країні існує так багато проблем і неприємностей. Якщо б кожна людина, хоча б чоловік, мала громадянську позицію і волю до її відстоювання, проблем у нас було б значно менше, а користі – набагато більше. Чи так буде коли-небудь? Поки що це питання не має відповіді.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 2,27 out of 5)

Твір на тему: “Моя громадянська позиція”