Твір на тему: “Чи потрібен сучасному світу театр?”

Чи потрібен сучасному суспільству театр? Сам по собі це питання не нове – досить лише згадати оскароносний радянський кінофільм “Москва сльозам не вірить”, де оператор телестудії Останкіно говорить знамениті слова про те, що через двадцять років не буде ні кіно, ні театру – тільки телебачення. Нині ж телебачення витісняє Інтернет. Але театр як існував, так і існує.

Правда, якщо в минулі столітті він був розрахований на масового глядача, то зараз це мистецтво для обраних. І кожна культурна людина повинна задати собі питання: чи

я обрана? Тим більше що відповідь на нього не так вже й важко знайти.

Слід зазначити, що така постановка питання кілька провокаційна, оскільки змушує людину подивитися в глиб своєї душі, щоб чесно відповісти на нього, і далеко не кожному це під силу. Адже треба мати певну сміливість і чесність перед самим собою, щоб не сфальшувати, вирішуючи для себе це питання. Адже, погодьтеся, не кожен день школяр, вчитель, робітник, менеджер або директор підприємства замислюється про місце і роль балету або опери у своєму житті.

Зрозуміло, що далеко не кожний з нас зуміє відповісти на поставлене запитання. Я впевнений, що з великої кількості

людей далеко не всі зможуть відверто відповісти на питання, чи потрібний йому театр? А якщо такі вдповіді й будуть, то далеко не всі з них – хвалебні дифірамби театру. У багатьох людей при позитивній оцінці театру в цілому помітний неприкритий скепсис щодо майбутнього як цього виду мистецтва, так і служителів Мельпомени.

Адже опера і балет – унікальні для нашого часу стилі. Спробуй сказати, що ти їх не поважаєш, – відразу стане зрозуміло, “хто ти”. Приходити в оперу завжди приємно. Навколо стільки розумних, серйозних осіб, що відразу усвідомлюєш: всі навколо знають італійський і розуміють мову танцю. Все дуже піднесено. Оперний театр – місце тренування навичок соціальної поведінки. Окремої розмови заслуговує балет – жанр мистецтва, що приносить сенс у жертву танцю.

У нинішній час опера і балет стають мистецтвом для обраних і перебувають в агонії, намагаючись з останніх сил заманити глядача в свій зал. Деякі вважають, що хлопці в трико – це дико. Тільки люди, у яких немає почуття власної гідності, могли це сказати. Я знаю хлопця, який займався балетом. Зараз у нього шикарна фігура. Так, ви можете сказати, що прекрасна фігура є і у атлетів, і у спортсменів. Але мій товариш більш начитаний, ніж ці спортсмени, адже йому доводиться читати сценарії до п’єс. Ще він спілкується, використовуючи красиву літературну лексику. Якщо той, хто зміг подолати в собі страх не бути ізгоєм у молодіжному суспільстві, хто прийшов у театр хоча б заради інтересу, а далі планує приходити туди неодноразово, може вважатися обраним, тоді я обраний!

Якщо відкинути наносне, можна побачити досить плачевний стан мистецтва в цілому. І пояснюється це як байдужістю суспільства, так і відсутністю прагнення духовно збагачуватися.


Життєве покликання франка.
Твір на тему: “Чи потрібен сучасному світу театр?”