Твір на тему: “Значення роману “Анна Кареніна” для літератури і сьогодення”

Кожен читач роману Льва Толстого “Анна Кареніна” може зробити власні висновки щодо того, яке значення цього роману для всієї світової літератури і сучасності. При цьому навряд чи хтось зможе зробити висновок, що таке значення відсутнє, адже його наявність є очевидною. Льву Толстому вдалося одночасно розповісти не тільки історію людей, чиє життя стало суперечливим і трагічним, а й ще повідати про певний історичний етап, а також наштовхнути читача на думки про те, що і як в сучасності співвідноситься з тим, що було написано в романі.

Яким

би письменником не була написана книга, ця людина зазвичай розповідає про те, що їй відомо найкраще, в чому вона розбирається максимально добре. Лев Толстой описував період російської історії, який був йому чудово відомий. Він показав тогочасне суспільство з усіма його формальними і неформальними правилами, з його ставленням до людей та їхніх проблем. Зокрема, саме страх громадського осуду і неможливість відстояти свого право бути разом одночасно з улюбленим сином і коханцем підштовхнули Анну Кареніну покінчити життя самогубством. Примітна також історія ще одного героя роману, Костянтина Левіна. На його прикладі
показано те, що навіть в рамках певного суспільства людина може відрізнятися, бути не схожою на інших і в той же час залишатися гідним членом суспільства. Крім того, можна помітити, що історія Левіна в деяких моментах дуже нагадує історію самого Льва Толстого. Таким чином, підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що Лев Толстой зробив внесок у світову літературу, показавши тодішнє російське суспільства, драматичне та трагічне життя персонажів, а також трохи розповівши про самого себе, як про одного з найбільш визначних російських письменників.

Якщо ж говорити про значення роману для сучасності, в першу чергу варто визначитися з відмінностями між тодішнім і сьогоднішнім суспільством. Визначившись з цими відмінностями, можна замислитися про те, коли ж все-таки люди жили краще – більш чесно, справедливо і послідовно. Звичайно, кожен з наших сучасників зможе зробити власний висновок, але в цьому і полягає головна користь від роману – він наштовхує на думки і дає людині певний матеріал для роздумів.

Навряд чи хтось наважиться спростувати, що роман “Анна Кареніна” вплинув на літературу і може вразити будь-кого з читачів-сучасників. Лев Миколайович Толстой зміг розповісти вражаючу історію, завдяки чому його роман увійшов до золотої колекції літератури світу і визнається твором вищої категорії у всіх країнах світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Значення роману “Анна Кареніна” для літератури і сьогодення”