Твір на тему: “Що таке щастя? За твором Євгена Гуцала “Олень Август”

Пошук щастя – вічна доля кожної людини, незалежно від того, скільки людині років. Але діти – це ті, хто вірить в щастя сильніше за всіх. Вони регулярно замислюються, мріють, включають свою уяву, яка відіграє яскравими фарбами і може дійсно дуже сильно вразити будь-якого дорослого, який вже давним-давно забув своє дитинство і сприйняття світу, характерне для дітей. Про одну невелику історію з життя хлопчика Жені розповідає нам Євген Гуцало.

Женя повертався зі школи, коли раптом побачив незвичайне для себе видовище – прямо на вулиці

люди знімали кіно. Маленький хлопчик мимоволі і сам приєднався до цього захоплюючого процесу, але цим лише викликав роздратування режисера фільму на прізвище Альтов. Та й сам Женя був не в захваті від зйомок, адже він очікував чогось більш цікавого від кіно, ніж просто сцен про те, як люди входять і виходять з автобуса. Він сміливо сказав про це знімальній групі, на цей раз викликавши не тільки роздратування з їхнього боку, але і цікавість до своєї персони. Після цього Альтов запропонував Жені покататися на його автомобілі. Він розповідав хлопчикові про кіно і навіть запропонував йому зіграти одну з ролей. Шкода лише,
що Альтов всього лише жартував, а у Жені перед очима вже встав сюжет фільму, який полягав у тому, що хлопчик знаходиться в тайзі, заповненій оленями, і рятує інших людей. Незабаром дитина і дорослий розлучилися, кожен зі своїми певними враженнями, але Женя, будучи дитиною, ще довго фантазував про фільми, сюжети і образи, відіграючи всі епізоди у власній безмежній фантазії.

Якщо говорити про те, що таке щастя в розумінні Евгена Гуцала, варто, швидше за все, сказати, що по-справжньому щасливою людиною, за образом якої можна робити висновки, є саме хлопчик Женя. Йому не потрібні складнощі, зйомки, суєта і грошові вкладення, щоб відтворити у своїй уяві будь-яке місце, час і заняття. Як тільки він розлучився з Альтовим, він зміг представити тих самих оленів і всю ту ситуацію, про яку йому розповідав режисер. Щоб поставити власний фільм в своїй уяві йому не було нічого потрібно, крім себе самого і своїх думок. Щастя – це здатність мріяти, фантазувати, створювати власну реальність навколо і бути абсолютно щасливим, живучи в ній. Женя був наділений цієї прекрасної можливість, оскільки він був дитиною.

На жаль, дорослі ніколи не зрозуміють, що таке щастя, яке полягає у можливості по-справжньому мріяти і використовувати свою уяву сповна. Це нам показує Євген Гуцало у своєму оповіданні “Олень Август”, де на прикладі маленького Жені ми бачимо приклад різного сприйняття реальності між дитиною і дорослим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Що таке щастя? За твором Євгена Гуцала “Олень Август”