Твір на тему: “Щастя в розумінні героїв твору “Наталка Полтавка” Івана Котляревського”

П’єса “Наталка Полтавка” є важливим твором в українській літературі. В ній є багато особливостей, зокрема, велика кількість використаних пісень, детальність опису головних героїв, їх почуттів і душевних переживань. Всього в п’єсі представлено шість основних дійових осіб – Наталка, її мати Горпина Терпелиха, коханиф Петро, далекий родич Микола, нелюбимий наречений Тетерваковський і сільський виборний Макогоненко.

Головна героїня п’єси Наталка в якості щастя розглядала виключно любов. Вона дуже сильно любила Петра ще до

того, як він залишив її в пошуках роботи. Почуття її зберігалося протягом усього часу його відсутності. Так склалося, що після розставання її доля і доля її матері сильно змінилася, глава їх сімейства, батько, пропив всі гроші, і вони були змушені перебратися жити в село. Але це не змінило Наталку, вона все ще хотіла бути зі своїми коханим Петром, навіть враховуючи ту складну матеріальну ситуацію, яка склалася в їх сім’ї. Всі матеріальні проблеми можна було б вирішити, якби вона вийшла заміж за Тетерваковського, але вона на бажала цього.

Не можна сказати, що мати Наталки Горпина Терпелиха зовсім вже не розуміла

того, що щастя дійсно в коханні. Думається, що воно дотримувалася подібної думки, але, крім цих романтичних і чуттєвих поглядів на життя, вона також мала і солідний життєвий досвід, який говорив їй про те, що дівчина може стати щасливою з плином часу разом із чоловіком, якого вона не любить. Таку долю вона вважала прийнятною і для своєї дочки, а тому наполягала на її подружжі з Тетерваковським.

Немає жодних сумнівів у тому, що і для улюбленого Наталкою Петра щастя полягало в любові. Але, як це часто відбувається у чоловіків, він думав, що просто так воно щастя не є можливим, необхідно чогось досягти в житті, тому він залишив Наталку і відправився на заробітки, щоб бути як мінімум не бідніше, ніж її батько. Через це він мало не втратив її, але все ж встиг в останній момент повернутися і побічно перешкодити її шлюбу з Тетерваковським.

Миколу, Тетерваковського і Макогоненка не можна називати головними дійовими особами роману, але в той же час можна припустити, що і вони вважали, що головне для щастя – це любов. Ніхто з них у підсумку сильно не перечив остаточному розвитку подій, а особливо слід відзначити мужній вчинок Тетерваковського, адже він зрозумів, що Наталка його не любить, а значить, ні йому, ні їй їхній шлюб щастя не принесе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Щастя в розумінні героїв твору “Наталка Полтавка” Івана Котляревського”