Твір на тему: “Чи можна поєднати честолюбство і кохання?”

Устрій людської душі є дуже складним, часом в ньому неймовірно складно розібратися і знайти якісь орієнтири або послідовні зв’язки. Тим не менше, люди прагнуть їх знаходити, щоб вибудовувати свою життєву філософію зрозумілим і прийнятним для них чином. Це включає безліч різних аспектів, всі їх розглянути все одно не вдасться, тим не менш, слід розглянути найважливіші з них, зокрема, питання любові.

Любов завжди посідала надзвичайно важливе місце в житті людей. Заради любові люди йшли на багато що, включаючи добрі і злі вчинки. Любов настільки

важлива, що можна навіть задатися питанням про те, яким чином вона може або не може поєднуватися з іншими людськими почуттями. Зокрема, як любов може поєднуватися з таким явищем, як честолюбство?

Честолюбство – це досить цікава риса людського характеру. Суть її в тому, що людина хоче робити всі свої справи краще, ніж інші, не хоче ні в чому нікому поступатися, завжди прагнути займати перше місце і конкурувати з іншими людьми. З одного боку, в цьому є користь, адже ефективним у своєму честолюбстві може бути тільки та людина, яка дійсно добре справляється з певними завданнями. З іншого боку, честолюбство погано поєднується

з любов’ю. В любові потрібно йти на поступки, іноді програвати, поступатися своїм коханим, щоб вони теж відчували це приємне відчуття, коли ти в чомусь краще за інших. В цьому плані любов і честолюбство практично не поєднуються.

Втім, відмінності між людьми настільки істотні, що я не здивуюся, якщо є на світі така пара, де одна людина постійно перемагає, а інша позбавлена цього, тим не менше, між ними існує любов. Тобто, випадки і ситуації бувають абсолютно різні, іноді любов виникає, якими б якості не володіли люди. Передбачити і здогадатися про всі такі випадки неможливо.

Говорячи ж про класичну літературу, зокрема, про роман Стендаля “Червоне і чорне”, можна зазначити, що на його сторінках любов і честолюбство являли собою абсолютно суперечливі явища. Це можна з упевненістю підтвердити лише тим фактом, що головний герой твору, Жульєн Сорель, будучи людиною честолюбною і такою, яка швидко закохується, так і не знайшов справжнього кохання, яке могла б заспокоїти його і зробити повністю щасливим. Більше того, доля його склалася трагічно, оскільки через свої почуття він допустив величезну кількість помилок, розплачуватися за які йому довелося власним життям.


Твір опис про ліс.
Твір на тему: “Чи можна поєднати честолюбство і кохання?”