Твір на тему: “Сміливість – це успадкована риса, чи її можна виховати?”

Сміливість може виявитися дуже доречною у багатьох життєвих ситуаціях. Ні для кого не є секретом той факт, що людині характерний страх. Ось тільки сучасні люди стали боятися занадто багато чого. Цілком природно боятися безпосередньої небезпеки, яка стоїть у тебе перед очима, але боятися чогось гіпотетичного, неочевидного і такого, що може не статися, аж ніяк не потрібно. Більш того, іноді потрібно проявити сміливість. Втім, вона далеко не всім підвладна. У житті існує багато видатних людей, і багато хто з них увійшли в історію завдяки своїм сміливим

і відважним вчинків.

Так що ж таке сміливість і як спочатку несміливій людині перетворитися на сміливу? Бути може, сміливість є успадкованою рисою людини і її просто неможливо виховати у того, хто не має такої схильності? Насправді, сучасна наука не встановила безпосереднього зв’язку між сміливістю і рисами, які можна успадкувати. Єдине, що відомо в цьому плані, це те, що деякі люди геть позбавлені страху. Але це є, швидше, їх проблемою, а не перевагою. Базуючись на цьому, думаю, що сміливість можна цілком вважати якістю, яку можна виховати.

Як же виховати в собі сміливість? Як мені здається, першим ділом слід провести

з самим собою певну психологічну роботу. Потрібно представити у власному розумі ситуації, коли тобі може знадобиться проявити сміливість. Наприклад, детально уявити, ніби ти йдеш по вулиці і бачиш, як когось б’ють або аналогічну ситуацію. Смілива людина в такому випадку завжди прийде на допомогу, боягузлива ж швидше сховається, щоб не постраждати. Важливо розуміти, що прояв сміливості далеко не завжди тягне за собою якісь проблеми. Якщо ти людина сильна фізично і можеш постояти за себе, ти напевно зможеш захистити і когось іншого. Нерідко ми можемо чути про героїчні подвиги окремих людей – вони кидаються у вогонь або воду, щоб врятувати тих, хто там опинився. Це теж є проявом сміливості, але дуже ризикованим. Що ж до звичайних побутових ситуацій, які нібито вимагають сміливості, то я їх навіть не згадую, адже тут потрібна не сміливість, а просто адекватне ставлення до життя.

Я вважаю, що головне у вихованні сміливості полягає в необхідності провести з собою психологічну роботу і подумки підготувати себе до сміливих вчинків. Що ж до спадковості сміливості, я допускаю, що генетичний код, який передається від батьків дітям, містить щось щодо сміливості, але науково це не доведено, отже, говорити про це не має сенсу.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Чи підкорив місто степан радченко.
Твір на тему: “Сміливість – це успадкована риса, чи її можна виховати?”