Твір на тему: “Кохання в романі “Майстер і Маргарита”

Кохання було і залишається актуальною у творах практично всіх письменників російської літератури. Звісно, не є винятком з цього правила і Михайло Булгаков з його видатним творінням “Майстер і Маргарита”. Тема кохання в його творі розглянута, і вона заслуговує ретельного вивчення численними читачами даного твору. Зацікавився цією темою кохання у творі і я. Саме для цього я прийняв рішення розглянути таку цікаву тему у даному творі.

Наскільки це зрозумів особисто я, ключовим любовним аспектом даного твору є відносини між Майстром

і Маргаритою. Найбільше мене у їх відносинах вражає сильна і надзвичайно жертовна любов Маргарити до Майстра. Вона завжди в нього вірила, намагалася йому допомогти у всіх справах. Для кожного чоловіка надзвичайно важлива любов жінки і віра в його сили. Вона допомагає працювати, рухатися вперед, ставити перед собою цілі і впевнено їх досягати. Однак варто зазначити, що ця любов була взаємною, а Майстер теж надзвичайно любив Маргариту всім своїм серцем. Це стає зрозумілішим, коли він розповідає про те, як вони познайомилися. Ця розповідь зайвий раз підтверджує той факт, що Майстер дуже любив Маргариту. Цілком можна сказати,
що кохання між Майстром і Маргаритою зробило обох цих людей більш чистими, здатними долати труднощі і проблеми у власному житті.

Що стосується авторського погляду на любов, як на явище, то розгляд цього аспекту теж вельми цікавий. Зокрема, можна відзначити, що для письменника це дивовижне явище представляється як щось постійне, незмінне, як константа. Саме тому з усього тексту твору практично неможливо зробити висновок про те, що Майстер або Маргарита раптом перестануть любити один одного. Однак у той же самий час з’являється впевнене враження, що вони навряд чи можуть бути дійсно щасливі, адже в житті існує багато проблем, які заважають їм по-справжньому насолодитися один одним. Саме тому цілком логічним виглядає висновок про те, що двоє цих людей зможуть стати насправді щасливими лише в тому випадку, якщо їм судилося зустрітися і після смерті.

Багато людей, напевно, скажуть, що любов в даному творі не є ключовим аспектом. Однак я навряд чи можу погодитися з таким твердженням. Як видається особисто мені, саме цьому прекрасному явищу присвячено багато чого в романі Булгакова “Майстер і Маргарита”. Більш того, без кохання Майстра і Маргарити в ньому би просто не було про що писати, він б втратила свою ключову особливість. Саме тому я вважаю цей роман є багато в чому таким, що описує справжню любов.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Кохання в романі “Майстер і Маргарита”