Тема: Осмислення людської долі. Антуан де Сент-Екзюпері
1. До якого жанру належить твір Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц”? Відповідь: Філософська казка-притча.
2. З ким, на думку маленького принца, він міг би заприятелювати? Відповідь: З ліхтарником.
3. Назвіть один із секретів, які відкрив маленькому принцові лис. Відповідь: “Найголовнішого очима не побачиш”; “Ти назавжди береш на себе відповідальність за того, кого приручив” та ін.
4. На планеті честолюбця маленькому принцові довелося плескати в долоні, а що робив у цей час честолюбець? Відповідь: Кланявся, здіймаючи
5. Що найбільше здивувало маленького принца, коли він потрапив на Землю? Відповідь: Він не побачив там жодної живої душі.
6. Що таке притча? Відповідь: Невеликий художній твір повчально-алегоричного змісту.
7. Що покладено в основу оповідання Михайла Шолохова “Доля людини”? Відповідь: Реальну життєву історію.
8. Яку художню деталь у змалюванні портрета Андрія Соколова використовує Михайло Шолохов, щоб передати силу страшних випробувань, які випали на долю солдата? Відповідь: “Очі, немов присипані попелом… повні смертної туги”.
9. Що дав Андрію Соколову комендант табору Мюллер, сказавши:
10. Назвіть риси характеру Андрія Соколова. Відповідь: Мужність, сміливість, гідність, благородство, милосердність, працьовитість.
11. Що означає поняття “оповідач”? Відповідь: Особа, від імені якої автор художнього твору веде оповідь.
12. Яка риса є найголовнішою у характері Андрія Соколова? Відповідь: Незламність, стійкість.
2 варіант
1. Як Антуан де Сент-Екзюпері, згадуючи своє дитинство, говорив про нього? Відповідь: “Я родом з дитинства”.
2. На одній із планет, яку відвідав маленький принц, бізнесмен рахував зорі, записував свої підрахунки на папірець і клав у шухляду. Чому хлопчик, прощаючись з бізнесменом, сказав: “А зіркам від тебе немає ніякої користі”? Відповідь: Робота бізнесмена нікому не потрібна.
3. Що пілотові надзвичайно подобалося у хлопчикові та було для нього, мов джерело у пустелі? Відповідь: Сміх маленького принца.
4. На першій планеті, яку відвідав маленький принц, жив король, що давав мудрі накази. Ким король хотів призначити хлопчика? Відповідь: Міністром юстиції, послом.
5. Кому з церсонажів казки-притчі Антуана де Сент-Екзюпері належать такі слова: “Люди мають такі зірки, які перестають бути звичайними зорями. Для одних – тих, хто мандрує, – вони – дороговказ. Для інших це тільки маленькі вогники. Для вчених зорі – складні задачі. …У тебе будуть зірки, які вміють сміятися!” Відповідь: Маленькому принцові.
6. Назвіть образи-символи, що зустрічаються в творі Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц”. Відповідь: Баранець, баобаб, троянда, лис, криниця, змія та ін.
7. Від чийого імені ведеться оповідь у творі Михайла Шоло-хова “Доля людини”?Відповідь: Від імені автора та Андрія Соколова.
8. Що так і не зміг пробачити сам собі Андрій Соколов? Відповідь: Як відштовхнув дружину, ідучи на війну.
9. Чому Андрій Соколов так пишався своїм уже дорослим сином Анатолієм? Відповідь: Син став капітаном, командиром батереї.
10. Що, за словами Андрія Соколова, не дає йому “на одному місці довго засиджуватися”? Відповідь: Журба.
11. Що таке композиція? Назвіть її компоненти. Відповідь: Побудова художнього твору. Експозиція, зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка.
12. Який епізод, описаний у творі МихайлаШолохова “Доля людини”, можна вважати найвищим емоційним напруженням? Відповідь: Коли Соколов називає себе батьком Ванюшки.