Подорож планетами разом із Маленьким принцом Антуана де Сент-Екзюпері

Одного разу я відчув себе чарівником. Мені потрібно було виконати завдання із зарубіжної літератури й прочитати “Маленького принца”. От і перевіримо мої магічні здібності.

– Раз, два, три! Маленький принц, будь ласка, прийди!

Я розплющив очі, здивувався й зрадів. Поруч зі мною стояв хлопчик, як на картинці в підручнику.

– У подорож? – запитав він. – Я знаю твоє бажання. І допоможу. Моя планета знаходиться біля астероїдів 325, 326, 327, 329 і 330.

На першому астероїді король одразу сприйняв нас як підданих і то не дозволяв, то

наказував позіхати. Король любив, щоб усе робилося тільки з його наказу. Правда, іноді накази його були розумні – як от про схід і захід сонця. Мені, як і Маленькому принцу, теж захотілося швидше покинути цю планету.

Хто ж на другій планеті? Честолюбець. У короля всі піддані, а в цього пихатого – усі шанувальники. Тікаймо далі.

Ми проминули планету пияка, навіть не повернувши туди. Навіщо? А от бізнесмен мене зацікавив, бо я й сам хочу бути бізнесменом. Але виявилося, що між королем, пияком і бізнесменом різниці майже немає: той просто випиває, а той просто володіє усім, що може побачити. “Ці дорослі таки незвичайні

люди”, – погодився я з Маленьким принцом.

У ліхтарника була та сама історія. Правда, він працював. Але робота ця була безглуздою. Планета крутилася все швидше, і йому доводилося щомиті гасити та запалювати ліхтар. Це добре, що він виконує наказ, але ж він зовсім забув про себе – не спить, не їсть.

– Давай відкладемо подорож до інших планет до наступного разу. Мені потрібно летіти на свою планету. На мене чекає моя троянда. Я обіцяв повернутися вчасно.

– Яка ж планета сподобалася тобі найбільше? – прокричав я услід своєму новому другові.

– Та планета, на якій живеш. Там усе твоє рідне й зрозуміле. Бережи те, що в тебе є.

Я повернувся на свою рідну планету й побачив, яка ж гарна наша Земля. Зелені ліси та ріки. Мій дім. Моя кімната. Усе прекрасно. Особливо, якщо гарний настрій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Подорож планетами разом із Маленьким принцом Антуана де Сент-Екзюпері