Індивідуальні завдання до вивчення філософської казки А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц”

Розміщено від Tvіr в Вторник 25 мая

Притча – твір з чітко вираженою мораллю, з конкретним повчальним змістом. Фабула у притчі є розгорнутою алегорією. Багато притч містять біблійні книги. Проаналізуйте казку Антуана де Сент-Екзюпері, виходячи з даного визначення. Хто мешкав на астероїдах, які відвідував Маленький принц? Чому саме таких мешканців вибрав з-поміж інших типів людей письменник і оселив їх на згаданих астероїдах?

Творча робота.

Знайдіть у тексті казки думки Маленького принца, що відображають його ставлення до людей, до

природи. Випишіть приклади у зошит.

Назвати жанр твору “Маленький принц”. (Казка-притча)

Величні думки величних людей Антуан де Сент-Екзюпері. “Працюючи тільки заради матеріальних благ, ми самі собі будуємо в’язницю. І замикаємося в самотності. І всі наші багатства – прах і попіл, вони безсилі дати нам те, заради чого варто жити”.

“Певна річ, покликання допомагає вивільнити в собі людину, але не треба, щоб людина могла дати волю своєму покликанню”.

“Легко заснувати порядок у суспільстві, підкоривши кожного його члена певним правилам. Легко виховати сліпого, який, не протестуючи,

підкорявся б поводирю або Корану. Наскільки ж важче звільнити людину, навчивши ЇЇ панувати над собою”.

“Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Відчувати сором перед злиденністю, яка, здавалося б, і не залежить від тебе. Пишатися кожною перемогою, отриманою товаришами. Усвідомлювати, що, кладучи свою цеглину, і ти допомагаєш будувати світ”. “Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування”.

Як ви розумієте ці висловлювання Антуана де Сент-Екзюпері? Літературний диктант (Життя та творчість письменника)

У якій сім’ї народився Антуан де Сен-Екзюпері? (У сім’ї збіднілих аристократів) Ким працював батько майбутнього письменника? (Страховим інспектором) Ким була мати майбутнього письменника? (Талановитим художником, людиною високої культури) Чим марив хлопець з самого дитинства? (Небом) У якому віці він вперше здійснив подорож на літаку? (У 13 років) Як називали друзі Антуана де Сент-Екзюпері? (Сент Екс) У якому році побачив світ перший художній твір Ан туана де Сент-Екзюпері? (1929, “Південний поштовий”) 8. За якими творами Екзюпері знято фільми? (“Південний поштовий”, “Нічний політ”) Військове звання Екзюпері. (Майор) Коли загинув письменник? (31 липня 1944року) Де і коли Екзюпері написав “Маленького принца”? (1943 р., під час перебування в США)

Літературний диктант “Маленький принц”:

Хто жив на другій планеті? Про нього Маленький принц сказав: “Пихаті люди не чують нічого, крім похвали”. Хто сказав: “Від кожного треба вимагати тільки те, що він може зробити”? Що було найголовнішим у житті ліхтарника? Ця планета згадується у творі. Завершіть вислів: “Найголовнішого очима не…” Що сталося з Маленьким принцом? Яка квітка росла на планеті В-612? Хто на слова Маленького принца “У пустелі трохи одиноко…” відповів: “З людьми теж одиноко”?

Відповіді. 1. Честолюбець. 2. Король. 3. Наказ. 4. Юпітер. 5. Побачиш. 6. Помер. 7. Троянда. 8. Змія. По вертикалі: Екзюпері.

Наталія Ганіч учитель-методист Славненсько ЗОШ Горностаївського району Херсонської області


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Індивідуальні завдання до вивчення філософської казки А. де Сент-Екзюпері “Маленький принц”