Сонети Вільяма Шекспіра: “Любов – на бурі зведений маяк…”

Вільям Шекспір – геній англійської літератури. Вільям Шекспір назавжди увійшов в історію світової літератури як поет, драматург та театральний діяч, і усі знають його неперевершені комедії (“Дванадцята ніч”, “Багато шуму з нічого”), глибокі філософські трагедії (“Гамлет”, “Ромео і Джульєтта”). Але Шекспір відомий також і як засновник одного з чудових театрів Британії театру Глобус. Сонети Шекспіра і досі вражають читачів своєю емоційністю, красою метафор, глибиною змісту, їх перекладають багатьма мовами. Сонет –

досить незвичайна літературна форма. Виник він ще наприкінці XXІ століття, потім стрімко розвивався і назавжди закріпився в світовій літературі. Сонет – поезія, що складається із 14 рядків, двох катренів (строфа з чотирьох рядків) та двох терцин (строфа з трьох рядків). Це стала поетична форма. Сонети Шекспіра часто побудовані з трьох катренів й одного дистиха. Майстрами сонетів традиційно вважаються Франческо Петрарка й, звісно, Вільяма Шекспіра. Ця форма досі продовжує розвиватись і нині.

Основні мотиви поезій В. Шекспіра. Сонети Вільяма Шекспіра порушують в основному морально-етичні проблеми. Центральною темою

є кохання. Вічне й загадкове людське почуття, у творах Шекспіра кохання ліричного героя міниться усіма можливими поетичними барвами: нещасне й розділене, вічне почуття й пристрасне захоплення, повага до коханої, захоплення і поклоніння. Страждання й сумніви переливаються у гармонію взаємного почуття. Сонети Шекспіра – своєрідна енциклопедія кохання. Разом із оспівуванням цієї найвищої форми існування людського духу, поет глибоко проникає у сутність людської психології. Сонетам Шекспіра притаманна емоційність, звеличення любові, захоплення образом коханої, а також щирість, відвертість, чуйність ліричного героя.

Мої найулюбленіші цитати. Однією з основних мікротем сонетів Шекспіра є уславлення кохання, ствердження його значення для людей:

Любов – над бурі зведений маяк, Що кораблям шле промені надії. Це – зірка провідна, яку моряк

Благословляє в навісній стихії. Мене вражає щирість і прямота Шекспіра. Він ніколи не ідеалізує кохану (сонет 130, наприклад). Саме чесність і щирість поет декларує як одну з найголовніших рис своїх поезій і як найголовніші риси, які мають бути у люблячої людини:

У вірші правда – над усе для мене, І я писав, що мила – чарівна, Хоча від матері лице натхненне, А не з небес отримала вона. Мою любов хвалити не годиться, – Вона не крам, що продають в крамницях.

Сила поетичного слова є одним з мотивів творчості Шекспіра:

І в день суда ти житимеш у слові, В піснях моїх, що сповнені любові.

Сонети Шекспіра – неоціненний скарб світової літератури. Сонети Вільяма Шекспіра – одна з вершин світової поезії. Ці тексти зачаровують не стільки красою, стрункістю поетичної форми, як неймовірною щирістю й емоційністю. Сонети Шекспіра – цілий художній світ, у якому діють прекрасні, чисті серцем, благородні ліричні герої.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Сонети Вільяма Шекспіра: “Любов – на бурі зведений маяк…”