“Сонети до Орфея” – вершина творчості поета Р. М. Рільке

Давньогрецький міф про Орфея. Орфей – давньогрецький співак, музикант. Мав магічну силу – його спів підпорядковував людей, звірів, богів. Володар світу мертвих Аїд, зачарований співом Орфея, обіцяє повернути його улюблену Евредіку зі світу померлих, але за однієї умови: Орфей не повинен був озиратися на дружину, яка йшла за ним. Але Орфей оглянувся і втратив Евредіку назавжди. Час написання циклу “Сонети до Орфея”. Цикл “Сонети до Орфея”, складається з 50 творів, належить до третього, останнього, періоду творчості Рільке,

В

якому художник перейшов до неокласичної модерністської поезії. Рільке вважав, що художник уподібнюється Орфею, який здійснює зв’язок між живими і мертвими і наділен даром перетворювати світ. Ліричний герой сонетів. У циклі Рільке розкриває життя людини, стан його душевного застави: і смуток, і покірність, і шлях до небесного, до вічного, до гармонії. У душі ліричного героя йде боротьба, але все ж таки добро, любов, Мистецтво перемагають. Вплив співу Орфея на людей. Своїм співом Орфей надихає людей прагнути до ідеалу. З приходом Орфея все співає, пробуджується любов, зростає віра. Життєстверджуючий характер “Сонетів до Орфея”.
Любов і смерть – те, з чим людина співіснує в житті. Вони незбагненні, але завдяки тому, що “Тільки пісні на землі сяють, святкові”, цикл сонетів має життєствердний характер. Р. М. Рільке – Орфей XX ст. Р. М. Рільке називають Орфеєм XX ст., Так як він прагнув за допомогою поетичного слова протидіяти ненависті, відчуженості. Поет стверджував, що “темою і наміром будь-якого мистецтва є примирення індивідуум зі Всесвіту”1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Характеристика образу елізи дулітл пігмаліон.
“Сонети до Орфея” – вершина творчості поета Р. М. Рільке