Що таке ламінат?

Що таке ламінат?

У статті ми коротко спробуємо розповісти про ламінат. Цей матеріал має чотири основних шари. Основою для ламінату служать деревинні плити – деревинно-стружкова плита (ДСП) і деревноволокниста плита (ДВП), в європейській термінології HDF. На основу наклеюють декоративний шар – меблеву фольгу або спеціально просочений папір. Малюнок декоративного шару емітує фактури і забарвлення різних матеріалів і порід дерева.

Верхній, захисний шар ламінату це високоміцна полімерна плівка з таких матеріалів як акрилова або меламиновая

смоли. В залежності від властивостей, що надаються ламінату, захисне покриття з полімерних матеріалів може складатися з одного шару або з багатьох шарів, таке покриття називається композитним.

Верхній шар ламінату виконує багато функцій, він захищає матеріал від впливів зовнішнього середовища, забруднень, вологи і від зношування. Існує і четвертий шар самий нижній – це спеціально просочений папір, завдання якого уберегти деревинну плиту від проникнення вологи.

Залежно від застосовуваного в якості основи матеріалу розрізняється його товщина, вона може бути від 6,2 до 11 мм. Матеріал невеликої товщини

застосовується для влаштування верхнього, оздоблювального шару підлог в квартирах і житлових приміщеннях, а товщиною 11 мм. для громадських будівель. По краях для кріплення в деревинних плитах ламінату передбачені замки у вигляді шипа і паза.

За технологією виробництва розрізняють два види ламінату – низького і високого тиску. Ламінат низького тиску виробляється з одним шаром плівки методом пресуванням в одну стадію, а ламінат високого тиску має кількох захисних шарів з полімерних плівок зверху яких наноситися шар корунду або оксиду алюмінію і з’єднується матеріал під впливом високої температури за допомогою пресів великого тиску. Ламінат вироблений під високим тиском значно дорожче, від ламінату низького тиску, але його зносостійкість на багато вище.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Що таке ламінат?