Що таке подвиг?

Заглянемо у словник: важлива своїм значенням дія; вчинок, здійснюваний у важких, небезпечних умовах; героїчний, самовідданий вчинок; самовіддана діяльність, поведінка, викликана глибоким почуттям; пригоди, витівки.

Що ж примушує людину зробити подвиг? Я вважаю, що ніщо не може примусити людину здійснювати подвиг. Це внутрішній порив душі – врятувати іншу людину: дитину, старого, жінку. У момент серйозної небезпеки навряд чи є час міркувати довго. У долі секунди, які у людини є на роздум, спрацьовує підсвідомість.

А підсвідомість –

це спресований досвід попередніх поколінь, виховання, моральні принципи, за якими живе людина, власний життєвий досвід. Спрямованість душі не на себе, а на інших, мені здається, і грає вирішальну роль в здатності людини зробити подвиг.

Моя мама вважає, що подвиг – це, коли людина, жертвуючи своїм життям, рятує інших.

А тато думає, що подвиг – це коли відчуття любові до Батьківщини, сім’ї і просто дорогих людей, заглушає в тобі відчуття страху, болі і думки про смерть і штовхає тебе на сміливі вчинки, при цьому не замислюючись про наслідки, які можуть трапитися з тобою!

Можливо, ви чули знаменитий вираз

«Геркулесова праця». Звідки ж воно узялося? Геркулес (Геракл) – в грецькій міфології герой, син Зевса і смертної жінки Алкмени. Зробив знамениті дванадцять подвигів: задушив Йєменського лева, убив Лєрнійську гідру, очистив авгієві конюшні та інші. На згадку про свої мандри Геракл поставив «Геркулесові стовпи». Так у давнину називали дві скелі на протилежних берегах Гібралтарської протоки.

Стовпи ці вважалися «краєм світу, за яким немає далі шляху. Тому вислів «дійти до Геркулесових стовпів» почало уживатися в значенні: дійти до межі чого-небудь, до крайньої точки. Ім’я ж самого Гєракла стало прозивним для людини, що володіє великою фізичною силою. Вимлів «геркулесова праця» уживається, коли говорять про яку-небудь справу, що вимагає незвичайних зусиль.

Є також розхожий вираз: «подвиг Гастело». Нам віддалено зрозуміло, що мова йде про подвиг, здійснений під час війни, але що Гастелло зробив героїчного?

Виявляється, 6 червня 1941 року, на самому початку війни, протягом всього дня 3-й корпус бомбардировочної авіації завдавав ударів по супротивникові. Військові дії відбувалися в Білорусії, в районі Радошковічи – Молодечино поблизу села Декшани. 207-й авіаційний полк виконував другий за день бойовий виліт.

У складі полку були два літаки. Екіпаж Миколи Гастелло складався з чотирьох чоловік. Про другий літак мало що відоме. Опісля трохи більше години після початку польоту з висоти була виявлена колона ворожої бойової техніки. На базу повернувся тільки один літак, пілотований лейтенантом Воробйовим. Після прибуття він і штурман подали рапорт, в якому описали подвиг командира Гастелло і його екіпажа. За їх словами, підбитий літак врізався в колону вражої бронетехніки, і могутнім вибухом була знищена її основна частина.

Значить, можна сміливо сказати, що подвиг – це героїчний вчинок людини. Здійснюючи подвиг, чоловік проявляє сміливість, самовідданість. Іноді любов. Подвиг – це в якійсь мірі готовність пожертвувати собою ради близької людини, Батьківщини і так далі. Хотілося б, щоб всі ми були на це здатні!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Що таке подвиг?