Пригоди героїв роману Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”

На зимових канікулах я прочитав роман Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан”. Він починається з невдалого полювання команди китобійного судна “Пілігрім”. Капітан Халл вирішив повернутись у Лос-Анджелес і відвезти на батьківщину дружину власника корабля з її маленьким сином Томом і кузеном Бенедіктом.

Під час плавання “Пілігрім” зустрів напівзатоплений корабель, з якого були врятовані п’ять негрів і собака. На нашийнику собаки, якого звали Дінго, були вигравійовані літери “С. В.”.Дінго ненавидів кока Негору

і нападав на нього, якщо кок з’являвся на палубі.

Під час полювання на кита загинула більшість команди “Пілігріма”. На кораблі залишилися пасажири, а із команди лише матрос-новачок Дік Сенд і кок Негору. Дік взяв на себе обов’язки капітана і разом з неграми став вести “Пілігрім” до узбережжя Південної Америки. Негору зіпсував компас, і той показував неправильний напрямок. Таким чином, корабель обігнув мис Горн і приплив до узбережжя Африки. Під час шторму корабель розбився.

Після цієї аварії Негору зник. На березі члени команди зустріли американця Гарріса. Він запропонував провести їх до асьєнди

Сан-Фелісе. Під час переходу через ліс супутники Діка побачили жирафів, але Гарріс сказав, що то були страуси нанду. Дік Сенд знайшов зламані колодки невільників-втікачів і зрозумів, що вони в Африці. Виявилось, що Гарріс і Негору були работорговцями. Вони хотіли продати негрів у рабство, а Діка Сенда, місіс Уелдон, її сина Тома та кузена Бенедікта захопити у полон.

Юнак хотів знайти річку і нею дістатись до океану. Під час грози мандрівники сховались у термітнику. Дік та його супутники були захоплені в полон і привезеш у Казонде. Лише винахідливому чорному велетню Геркулесу вдалося втекти. Тома і його товаришів продали арабському купцю.

Негору хотів принести в жертву Діка Сенда під час похорону володаря, але вірний друг Діка Геркулес врятував його. Кузен Бенедікт вибрався кротовим ходом з факторії і зустрів Геркулеса. Від ентомолога він дізнався, де знаходяться місіс Уелдон та її син. Переодягнувшись чаклуном, Геркулес визволив їх. Дік Сенд вирішив спуститись течією річки до океану на пірозі. Через кілька днів вони помітили водоспад і змушені були йти пішки. Собака Дінго привів їх до хатини, у якій було знайдено передсмертну записку мандрівника Самюеля Вернена, у якого раніше провідником був Негору. Раптом біля хатини з’явився Негору. Виявилось, що це він вбив мандрівника Дінго напав на злочинця. І Негору, і вірний собака загинули у сутичці.

Коли Дік вирушив на лівий берег, на нього напали дикуни. Юнак пустив пірогу у водоспад. Дикуни вистрибнули у воду і загинули, а Дік врятувався за допомогою перевернутого човна. Дік та його супутники зустріли караван португальських купців і повернулися на батьківщину.

У цьому творі мене вразили вірність, рішучість, непохитність, сила волі і мужня боротьба зі стихіями і несправедливістю головного героя – Діка Сенда. У найнебезпечніших ситуаціях він ризикує власним життям задля порятунку інших. Також мені сподобались відданість і винахідливість Геркулеса, який врятував своїх супутників від загибелі. Велике враження на мене справила безмежна вірність Дінго своєму господарю. Ось чому мені сподобався цей твір.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Пригоди героїв роману Ж. Верна “П’ятнадцятирічний капітан”