Твір на тему: “Пригоди Олівера Твіста”. Характеристика героїв роману”

Олівер Твіст – головний герой оповідання Чарльза Діккенса, оповідання про “життя, повне боротьби, страждань, злигоднів і негод”. Пізнання істин навколишнього світу завершується благополучним фіналом: сирота, який звідав тяготи безправ’я і жахи злиднів, отримує приховувану від нього спадщину і, ставши заможним юним джентльменом, осягає щастя, “яке тільки можливо в цьому повному мінливостей світі”.

Ця розв’язка, що послідкувала за бурхливими фабульними перипетіями: підступні інтриги, викрадені докази високого походження

Олівера Твіста, вбивство дівчини із злодійського кубла, яка розкаялася і намагалася йому допомогти, а потім загибель її вбивці, виглядає штучною на тлі вигадливого і достовірного опису самих “мінливостей”.

Олівер Твіст повинен пройти через болісну посвяту в таємниці справжніх людських відносин, страждаючи при зіткненні з лукавством, забобонами, запеклістю і ницістю. Однак герой оповідання не знає змужніння, до самого кінця залишаючись все тим же наївним і довірливим хлопчиком, якому чужа будь-яка досвідченість.

Історія Олівера Твіста співвідноситься швидше з життям праведника, що зберігає незаплямовану

чистоту посеред кричущої гріховності і ницості. Знаходячи “в самій гущі пороків і злочинів”, Олівер підносить благання про заступництво, співчуття, любов, а винагородою за його непохитну віру у вищу справедливість світоустрою виявляється ідилія, яка очікує героя під завісу.

Ще один яскравий і не менш важливий персонаж оповідання “Пригоди Олівера Твіста” – Фейгін. Він утримувач злодійського кубла, “начальник” і “вчитель” у злодійський школі, куди волею долі потрапляє Олівер Твіст. Фейгін – озлоблений, віроломний, “жадібний, скупий, ненаситний, приховувач краденого”. Він, по суті, розбещує юні душі, наставляє їх на шлях злодійства й обману, прищеплюючи їм свій образ думок і цинічні уявлення про життя, про людську природу.

Всі учні школи Фейгіна змушені працювати на противного дідугана, беззаперечно виконувати його вказівки. В іншому випадку вони опиняться на вулиці і будуть приречені на голодну смерть. В умовах “дна” всі засоби виживання гарні. Фейгін не обтяжений моральними принципами. На нього працюють юні кишенькові злодії, а дочки нетрів, що опустилися, платять йому за притулок певну частку виручки.

Фейгін – господар нетрі, що встановлює свої закони і порядки, по яких зобов’язані жити усі. Непокора суворо карається. Навіть незначна помилка, допущена будь-ким з оточення Фейгіна, може коштувати йому життя.

Фейгін з легкістю доносить владі на своїх колишніх спільників, якщо у нього виникає хоч найменша підозра в їх неблагонадійності. Таким чином колишні товариші Фейгіна, занадто обізнані і балакучі, потрапляють на ешафот. Фейгін чудово усвідомлює, що і його самого чекає подібна доля. Так і трапляється. Йому доводиться тримати відповідь за все скоєне. Вибухом радості відповідає натовп біля будівлі суду на звістку про те, що його стратять в понеділок.

Фейгін ні на мить не викликає до себе співчуття. Він подібний “якомусь огидному плазуну, народженому в бруді і в пітьмі”. Йому в романі протистоїть Олівер Твіст, який в силу природної чесності і душевної чистоти відмовляється виконувати його доручення і тим самим викликає на себе його гнів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Пригоди Олівера Твіста”. Характеристика героїв роману”