План і відповіді до теми по літературі: Мій улюблений міфологічний герой

Подвиги Геракла. Виконуючи волю богів, Геракл за наказами царя Еврисфея вчинив дванадцять подвигів, які були б не під силу нікому з людей. Вчинивши ці подвиги, герой вбивав звірів, які шкодили людям. Важкий подвиг Геракла. (Важким подвигом Геракла був останній, дванадцятий. Героєві довелося шукати яблука Гесперид. Зустріч з атлантом. Шукаючи сади із золотими яблуками, Геракл зустрів Атласу, який тримав небо на своїх плечах. Героєві довелося узяти на себе тягар титану, поки той ходив за яблуками для нього.
Хитрість Атласу. (Атласу хотілося позбавитися

вічного тягаря, і титан запропонував Гераклу, ще потримають небо, поки він сам віднесе яблука в Мікени. Але герой розгадав хитрощі Атласу і попросив, потримають небозвід, щоб була можливість покладе на плечі подушку, яка захистила б їх від тиску. Як тільки довірливий Атлас звалив на свої плечі небо, Геракл забрав яблука і покинув титана.
Повернення в Мікени і звільнення від злої воли Эврисфея. Геракл виконав наказ Еврисфея, приніс золоті яблука Гесперид. Це був його останній подвиг, здійснений за наказом царя. Закінчилася його дванадцятирічна служба у Эврисфея, але він ще довго служив богам і людям.
ПЕРЕЛІК
МОЖЛИВИХ ТИМ

Міфи про виникнення світу.
У чому відмінність міфу від казки (на прикладах).
Міфи давніх слов’ян.
Загальне в міфології різних народів.
Міфологія, звичаї і повір’я давніх слов’ян.
Причини популярності образу Прометея.
Прославляння цивілізації в міфі у Прометея.
Поява міфів у богах і героях в Давній Греції.
Велич подвигу Прометея.
Причини популярності образу Геракла.
Мій улюблений міфологічний герой.
Геракл – уособлення сили, сміливості, вірності свого призначення на земля.
Геракл – популярний герой старовинних греків.

Прославляння цивілізації в міфі у Прометея
Старогрецькі міфи про богів. У давність люди жили серед ворожої їм природи. Вони не могли пояснити явища, стихійні лиха, зміни пір року, а лише відчували на себе силу природи. Греки придумали богів, створили в них міфи, в яких вірили пояснення усьому таємничому і загадковому. Прометей – герой, який вивів людей з пітьми.
Життя людей при правлінні Крону. Титани не звертали увагу на смертних. Не цікавився їх життям і верховний бог Крон. Люди жили в пітьмі, не знали ремесел, гинули від голоду. У них не було бажань, вони не мали надії на майбутнє.
Спонукав Прометея. Спонукав Прометея не лише в тому, що[sms] геть дав людям вогонь. Найголовніше те, що він вивів людей на шлях цивілізації, дав їм знання, уміння, навчив не бояться сил природи, а використовувати їх у свою користь.
Зміни в житті смертних. Прометей озброїв людей знаннями, яке зробило смертних сильнішими і незалежнішими від воли богів. Люди навчилися багато чому, зуміли побудувати швидкі кораблі під вітрилами, навчилися обробляти землю так, що були забезпечені їжею і могли не бояться посухи або дощу.
Титанічний подвиг людства. Тисячі років людство боролося за виживання. І раптом сталося диво – на якомусь етапі життя змінилося різко і безповоротно. Знання розширили горизонтальної людської свідомості. Давні греки приписували це перетворення зусиллям титану Прометей, який своїм подвигом зберіг життя усім смертним на землі. І, звичайно, цей титанічний подвиг врятувало само людство.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

План і відповіді до теми по літературі: Мій улюблений міфологічний герой