Перша допомога при глибоких ранах

Рана-це порушення цілісності шкірних покривів, тканин слизових, які викликані термічними, механічними, хімічними чи іншими впливами.

Зозрізняють кілька видів ран:

Різані вони наносяться гострими предметами.

Рубані наносяться важкими гострими предметами.

Колоті наносяться колючими предметами.

Рвані утворюються під час розриву шкіри при натягу чи відкритих переломах.

Вогнепальні нанесені зброєю.

Рани від укусу, що виникають в разі укусу тварин.

При пораненні значною загрозою є забруднення рани. Мікроби потрапляють

у рану не тільки з предметів від яких виникла рана а й зі шкіри й одягу постраждалого. Тому при наданні першої допомоги необхідно виконати дві вимоги:припинити кровотечу й захистити рану від забруднення. Для захисту рани від забруднення роблять її дезинфекію. Рану можна обробити зеленкою, йодом, перекисом водню, марганцівкою, стрептоцидом й іншими дезинфікуючими засобами які є в аптеці.

Дезинфекція рани проводиться тільки чистими, вимитими руками.

В першу чергу при допомозі потрібно заспокоїти людину, щоб в людини не почався шок, урівноважити її з її ж страхом щоб не піднявся кровяний тиск і кровотеча

не стала ще більшою. У більшому контролю ємоцій, кровотечу швидше зупинити. Одночасно потрібно приступати до кровоспиненя, засобами які є в той час під руками, які описані вище. якщо краї розходяться, спробуйте стягнути її прикривши рану стерильним бинтом, серветкою чи чистими шматками тканини. Як що бинт, серветка чи тканина пройшли на рані кровю не знімайте їїщоб не порушити процес згортання крові в рані. В такому випадку краще накласти зверху додаткову частину марлі і туго забинтувати її. При таких ранах після надання першої допомоги обов’язково звернутись в лікарню для подальшої обробки рани.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Перша допомога при глибоких ранах