Цілюще зілля

Рослинний світ України дуже багатий. Тисячі дерев, чагарників, трав звеселяють нас своєю красою. Буяють зе­лені гаї, цвітуть запашні квіти, колишуться соковиті тра­ви, прикрашаючи нашу щедру землю. Серед рослин, які народжуються в наших горах, степах і лісах, чимало насправді чарівних. Вони здатні лікувати людину, дарувати їй життєдайну силу самої природи. Світ лікарських рос­лин України є одним з найбагатших у Європі. Розглянемо деякі з них трохи ближче.

Ось барвінок – квітка, оспівана в народному фольк­лорі. Синьо-блакитні квітки барвінку

схожі на оченята, які дивляться на нас із гущавини трав. Такий тендітний барвінок, проте вміє лікувати хвороби сердцево-судинної системи, він допомагає заживляти різноманітні ушкодження, зупиняє кровотечу.

Ось калина – один із символів України. Недаремно цю рослину з білими квіточками, яка восени рясніє черво­ними гіркуватими ягідками, в піснях порівнюють з пре­красною гнучкою дівчиною. Калина дуже красива і корис­на. Її зокрема з успіхом застосовують при жіночих захворюваннях. Добре вміє калина й загоювати рани.

Ось полин гіркий. Цю запашну рослину можна часто зустріти майже по всій території України. Дійсно,

листя полину дуже гірке, але та гіркота є цілющою. З давніх-давен за допомогою полину народні знахарі лікували шлун­кові захворювання, порушення травлення, рани. За допо­могою настоїв полину можна лікувати навіть нервові захворювання. І таких корисних рослин, як барвінок, кали­на, полин можна відшукати багато.

Добре, що традиція використання лікарських рослин у нашому народі не переривається протягом довгих століть.

Народна медицина за останні кілька десятків років зробила помітний крок уперед. Тепер відомо, що деякі з хвороб можна вилікувати тільки за допомогою цілющих трав. І недаремно фітотерапія – так називається лікування за допомогою рослин – набула в наш час такого великого розповсюдження.

Є в цілющих трав одна таємниця. Виявляється, людині, яка живе у певному регіоні, треба лікуватися переважно тими рослинами, які ростуть на її території. Таке лікування надасть не лише здоров’я тілу, а й міцності душі. Адже будь-яке спілкування з природними силами, навіть просте лікування за допомогою настоїв або відварів цілющих рос­лин, приносить людині саму тільки користь.


Твір на тему ляльковий дім продовження.
Цілюще зілля