Народні обряди

В українських обрядах та традиціях бринить душа народу. Важко уявити Різдво без куті, Великдень – без писанки, Святу Трійцю – без клечання. Кутя – символ урожаю, писанка – народження весняного сонця.

Зеленим гіллям наші предки охороняли своє житло від нечистих духів. Ці ритуали виникли на зорі людства, були тісно пов’язані з міфологією, трудовою діяльністю людини. Існували спеціальні обряди, пов’язані із землеробством, мисливством, рибальством.

Усі вони супроводжувалися піснями, танцями, заклинаннями. У східних слов’ян обрядовість поділялася на календарну й родинно-побутову.

Колядування й щедрування, веснянки й гаївки, купальські й обжинкові пісні – це перлини народного таланту. їх треба зберігати й примножувати. Бо у всіх народів є повір’я, що той, хто забув традиції своїх батьків, карається людьми і Богом.

Він ходить по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо втрачений для народу. Останнім часом українська обрядовість повертається до нас, несучи з собою високу поетику, красу, єднання з природою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Народні обряди