Чому слід зберігати та вивчати народні пісні

Чому слід зберігати та вивчати народні пісні

Українська пісня – це геніальна поетична біографія українського народу.
О. Довженко

Українських народних пісень записано понад 200 тисяч, і це, мабуть, не усі. Пісня – це поєднання слова й музики. У пісні народу – думки, почуття, мрії. Українська народна пісня віддзеркалює горе, радість, боротьбу за визволення.
Народні пісні дуже різноманітні. Слухаючи їх, пізнаєш історію нашого народу з давніх часів. Українську пісню неможливо охарактеризувати одним словом через багатогранність

її мотивів і тем.
Так про захисників українського народу, про славних козаків Січі ми дізнаємося, слухаючи “Пісню про Байду”.
Дуже довго закони були спрямовані проти української голоти. В одній із народних пісень “Ой наступила та чорна хмара” розповідається про те, як голота б’є багатія.
Життя українського села за часів кріпацтва особливо яскраво, на мою думку, відображено у народній пісні “У неділю пораненьку”.
Час минав. Змінювались і теми пісень. Із українських народних пісень, створених пізніше, ми дізнаємось, як працював і жив український робітник.
Існує багато пісень, провідною
темою яких є тема кохання.
Так чому ж ми, українці, повинні в наш час забувати цих пісень? Адже в них наша історія, наша повага до людей, які своїм життям, своєю любов’ю робили нашу країну могутнішою і такою, якою, вона є зараз.
Українська пісня згуртовує людей, допомагає відпочити, а іноді своїм змістом примушує замислитись над своїм життям. Українська пісня – своєрідна візитна картка нашої країни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чому слід зберігати та вивчати народні пісні