«Народні оповідання» Марка Вовчка

Глибокої чарівності, не підвладної часу краси і сили сповнена творчість Марка Вовчка, зокрема її одинадцять оповідань під назвою «Народні оповідання».

Хвилюючі, правдиві історії з народного життя просто і задушевно розповідають самі їх учасники або свідки подій. І це не безсторонні спостерігачі тих життєвих картин. Вони дають народну оцінку всім подіям і вчинкам героїв, поділяють простодушні вірування н турботи народу, співчувають його горю і радості.

З народних пісень і казок прийшли до нас мотиви сестринської любові, відданості

і ніжності. Скривджена невісткою, змушена працювати на чужих людей і жити в чужій хаті, безіменна героїня оповідання «Сестра» не біль і образи збирає в душі, а живе любов’ю до племінників, брата. «Братик рідний», «кохані діточки»… Це для них її праця, добро, нажите нею. Але не тільки безкінечно доброю, лагідною і мудрою була сестра. Вона людина з почуттям власної гідності і навіть в тяжкі хвилини свого життя не згинається.

В оповіданнях «Козачка», «Одарка» зображено фізичні й моральні нелюдські страждання селян, викрито сваволю і паразитизм поміщиків- кріпосників.

В оповіданні «Горпина», справжньому шедеврі

української літератури, письменниця з вражаючою художньою силою змальовує невимовні муки жінки-кріпачки, яку жорстокий поміщик і ного псарі позбавили найвищого права – права на материнське щастя. Палке прагнення селянства вирватись на волю відобразила письменниця в оповіданнях «Викуп», «Отець Андрій».

Іншу групу оповідань Марка Вовчка («Чумак», «Данило Гурч», «Максим Гримач», «Свекруха») присвячено зображенню родиного побуту, темам кохання, розлуки, нещасливого шлюбу, взаєминам батьків з дітьми, чоловіків з дружинами, невісток із свекрухами.

Ці твори романтично забарвлені, в них звучать мотиви народних пісень, далекі відголоски стародавніх переказів, легенд.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

«Народні оповідання» Марка Вовчка