Майстерність А. Чехова в оповіданні “Хамелеон”

Літературу мені викладали найкращі вчителі. Вони мене багато чого навчили, тож я можу розповісти, як “зроблене” оповідання “Хамелеон”.
Цікава сама назва твору. Хамелеон – тварина, що змінює колір шкіри залежно від навколишнього середовища. Але людина чутлива до російської мови почує у назві два слова. Одне – хам – не потребує пояснень, друге за походженням грецьке і дало початок російському “єлей”, тобто те, чим помазують на царство або перед найважливішими подіями життя християнина.
Дійові особи мають промовисті

прізвища: Очумєлов, Хрюкін, Пічугін. Трохи темніші, бо діалектні, імена Єлдирін (Волдирін) та генерал Жигалов (Кропивин). Ці прізвища допомагають характеризувати дійових осіб.
Типова картина провінційного містечка, коли південна спека розганяє людей по домівках, та “повідчинювані двері крамниць і шинків позирають на світ божий похмуро, мов голодні пащі”.
Та безлад біля дров’яного складу купця Пічугіна викликає до себе любителів ловити гав. Далі – сцена розслідування, під час якого велику роль відіграє пальто, яке пан наглядач то знімає, то одягає залежно від перебігу подій.
Дуже цікаво, що настрій натовпу також змінюється, як і настрій поліцейського. Так що хамелеон він не один…
Можна розповісти про все це докладніше, але й так зрозуміло, що Чехов був майстром короткого оповідання, а його письменницький стиль бездоганний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Майстерність А. Чехова в оповіданні “Хамелеон”