Твір на тему: “Об’єкт сатиричного змалювання в оповіданні Антона Чехова “Людина у футлярі”

Незважаючи на простоту історії, викладеної в оповіданні Антона Чехова “Людина у футлярі” , об’єкт сатиричного опису там не такий очевидний, як він здається з самого початку. Все трохи складніше, адже Антон Чехов описує не одного лише замкнутого і закомплексованого Бєлікова, але і все те міське суспільство, в якому він жив. Співмешканці Бєлікова по місту теж далеко не були ідеальними, вони також підлягають сатирі, але сатира ця набагато менш очевидна.

Але, звичайно, основним об’єктом сатиричного опису є шкільний вчитель грецької

мови Бєліков. Цей чоловік був дуже закритим, автор у відкриту насміхається над ним, описуючи неймовірні історії того, як Бєліков навіть у саму гарну погоду виходив на вулицю в теплому пальто тощо. Одного разу в житті цієї людини трапилася незвичайна ситуація – він міг одружитися на дівчині. До одного з колег Бєлікова по вчительському цеху приїхала миловидна сестра по імені Варенька. Люди вирішили одружити Бєлікова на ній, їм це практично вдалося, оскільки і сама дівчина не була проти шлюбу з учителем грецької мови. Однак хтось вирішив пожартувати над Бєліковим і намалював смішний малюнок з ним і його дівчиною. Це вивело Бєлікова
з рівноваги, він став чіплятися до всіх оточуючих і навіть посварився з братом своєї дівчини, за що чоловік просто спустив недбайливого вчителя стрімголов по сходах. Якраз у цей момент на сходи намагалася зайти потенційна дружина Бєлікова, вона побачила це видовище, і викликало воно в неї не тільки жалість, але і сміх. Таким чином, Бєліков за власною думкою був страшно зганьблений і незабаром помер від сорому. Насправді, якщо поглянути на цю ситуацію спокійно і розважливо, можна зрозуміти, що нічого жахливого в ній не було, але Бєліков все одно не міг цього перенести, саме він – основний об’єкт сатиричного опису в оповіданні.

Водночас слова, сказані в кінцівці оповідання про те, що міські жителі в загальності всі також живуть у футлярі, наштовхують і на інші думки. Образи Вареньки, її брата також можна називати сатиричними. Ці люди були позбавлені розуміння і терпимості по відношенню до оточуючих. Вони відмовилися сприймати Бєлікова таким, яким він був. Я думаю, що прихована насмішка автора існувала і над ними. Ніщо не заважало їм залагодити ситуацію, знайти спільну мову з Бєліковим, але вони цього не зробили. Якщо міркувати саме таким чином, то можна прийти до висновку, що все суспільство, з такими ізгоями, як Бєліков, і з такими байдужими людьми, як Варенька і її брат, теж є об’єктом сатиричного опису в цьому оповіданні.


Шукайте цвіт папороті у своїй душі.
Твір на тему: “Об’єкт сатиричного змалювання в оповіданні Антона Чехова “Людина у футлярі”