Короткий виклад тексту казки “Маленький принц”

Історію про Маленького принца автор присвятив своєму другові, Леону Верту, дорослій людині, який теж був колись маленьким. Тільки на відміну від інших дорослих, він добре пам’ятає про своє дитинство і розуміє “навіть дитячі книжки”. Одного разу, коли оповідач був маленьким, він прочитав книгу “Правдиві історії”. У ній говорилося про дивовижне життя лісів і джунглів. Картинка, яку побачив хлопчик у цій книжці, вразила його! На ній був зображений удав. Він міцно обвився навколо своєї жертви, розкривши над її головою пащу. Із книжки

хлопчик дізнався, що, з’ївши цілком видобуток, удав цілі півроку переварює її. Хлопець взяв олівці і намалював свій власний малюнок № 1. Але дорослі чомусь побачили на малюнку капелюх, а зовсім не слона, якого з’їв удав. Щоб їм стало зрозуміліше, щоб їм, як слід усе пояснити, на малюнку № 2 хлопчик ретельно вималював слона, який цілком помістився всередині удава. Але дорослі так і не зрозуміли його. Їм здавалося, що географія, правопис і арифметика набагато корисніше малювання змій, а “дітям дуже утомливо без кінця все пояснювати і розтлумачувати”. Так з нашого героя і не вийшов художник.

Він став льотчиком

і побував у багатьох країнах світу. Географія, звичайно, йому в нагоді, хоча б для того, щоб відрізнити Китай від Арізони, особливо якщо справа відбувається вночі.

У своєму дорослому житті він зустрічав багато різних людей. Якщо новий знайомий здавався йому кмітливим, він показував йому свій перший малюнок, який завжди був з ним. Але навіть самі тямущі співрозмовники бачили на малюнку тільки капелюх. Про змій та джунглях розмову з ними вже не заходив. Зате говорили вони про такі важливі для дорослих предметах, як політика, краватки або гри, наприклад, в гольф. І тоді співрозмовник був дуже задоволений знайомством з таким “розсудливим людиною”.

Частина ІІ

“Так я жив на самоті, і не з ким було мені поговорити по душах”, – згадує оповідач і продовжує свою історію. Одного разу, шість років тому, через поломку мотора літака йому довелося приземлитися в пустелі Сахарі. Ремонт мотора чекав важкий, а води залишалося зовсім небагато. Він був абсолютно один на тисячі кілометрів навколо. І коли його, сплячого на піску, вранці розбудив чийсь голос, який просив намалювати баранчика, він був вражений. Переднім стояв дуже серйозний малюк, портрет якого він потім намалював: маленький хлопчик з копицею скуйовджених золотого волосся. На плечах його довгого, до підошви чобіт, плаща сяяли дві зірочки. У лівій ручці він тримав маленьку шпагу, вістрям вниз. Звичайно, малюк вийшов не зовсім таким, яким він був насправді, але ж малювати льотчик так і не навчився. Хоча навколо не було ні душі, малюк не виглядав заляканим. Навпаки, він серйозно повторив своє прохання намалювати йому баранчика. Приголомшений всім подією, льотчик не зумів відмовитися і тільки невдоволено сказав, що малювати не вміє. Малюк наполягав. Перший вийшов малюнок виявився тією самою картинкою, в якій дорослі дізнавалися капелюх. Побачивши його, малюк запротестував: він злякався небезпечного удава і великого слона, адже у нього вдома немає нічого великого. Він сно’ва попросив баранчика.

Згадавши, як це робиться, Льотчик зобразив баранчика і зірочку біля нього. Малюкові баранчик не сподобався. Баранчик на другому малюнку здався йому великою бараном з рогами, на третьому – старим. Нарешті льотчик намалював ящик з дірочками і сказав хлопцеві, що в цьому ящику і сидить його баранчик.

Малюк був щасливий. Це було якраз те, чого він хотів. Він розпитував, чи багато трави потрібно баранчика, і заглядав в дірочки намальованого скриньки. “Дивись-но! – Сказав малюк.- Він заснув… “

Так оповідач познайомився з маленьким принцом. Маленький принц розпитував про все, але зустрічних питань як ніби не чув. Тільки за окремими словами і можна було що-небудь про нього дізнатися. Він з цікавістю розглядав літак, а коли зрозумів, для чого він потрібен, засміявся: “Значить, ти теж звалився з неба. Ас якої планети? “Скільки не розпитував льотчик, звідки взявся малюк. Маленький принц говорив тільки про баранчику, про те, что. тот буде спати в шухлядці і ніколи у нього не загубиться, тому що, навіть якщо йти прямо, це буде недалеко. Тепер стало зрозуміло, що планета Маленького принца зовсім маленька. Це цілком могло бути, тому що, крім Землі, Марса чи Венери, на світі існувало безліч зовсім крихітних планеток, у яких нетдаже своєї назви. Оповідач, наприклад, абсолютно впевнений, що батьківщина маленького принца – астероїд Б-612, відкритий астроном турецький. Коли астроном повідомив про своє відкриття іншим ученим, ті йому не повірили: “А все тому, що він був одягнений по-турецьки. Отакі ті дорослі! “Астрономові повірили тільки тоді, коли він одягнувся по-європейськи.

Звичайно, весь цей розповідь про астронома і навіть номер астероїда наведені тільки для дорослих, які жити не можуть без цифр. Вони взагалі ніколи не говорять про головне. З’явися в тебе новий друг, вони цікавляться тільки тим, скільки він важить або скільки заробляє його батько, а не тим, який він і що любить робити. Якщо ти побачив гарний будинок, дорослі захопляться ним, тільки якщо дізнаються, що його вартість “сто тисяч франків”, їх не чіпає, що він зроблений з рожевого цегли та весь у квітах.

Так і з історією про Маленького принца. Розкажи дорослим про милого малюка, про баранчику, про шухлядці, вони нічого не зможуть зрозуміти. А якщо назвати їм точний номер планети, вони не будуть сумніватися. “Отакі ті дорослі. Не варто на них сердитися. Діти повинні бути дуже поблажливі до дорослих “. Звичайно, ця історія могла початися як казка, і ті, хто дійсно знає життя, відразу зметикували б, що вона ближче до правди. Але історія про Маленького принца – це не розвага, це історія про одного, який давно покинув оповідача. Він сумує про Маленького принца так, що знову і знову намагається намалювати малюка, може бути, і зовсім не схоже. Напевно, це через те, що стає дорослішою, від того, що старіє.

Глава V

Йшов час. Маленький принц потроху розповідав про своє життя на планеті. Так з’ясувалося, що там є і свої неприємності. Ось, наприклад, баобаби, які ростуть так швидко і густо, що можуть зайняти собою всю маленьку планету, не даючи рости корисним рослинам. Тому малюк дотримується твердого правила: після ранкових процедур наводити порядок і на планеті – прополоти її, щоб видалити паростки баобабів. Малюк порадив льотчику все це намалювати. Так з’явився малюнок, на якому росте величезний баобаб, що зайняв собою весь простір. Цей малюнок повинен попередити всіх дітей про небезпеку.

Глава VІ

Вранці четвертого дня виявилось, що маля дуже любить дивитися на захід сонця, коли йому сумно. Одного разу він дивився на захід сонця сорок три рази.

Глава VІІ

Таємниця Маленького принца відкрилася на п’ятий день знайомства. Льотчик з завзятістю крутив важливу гайку в моторі свого літака, коли в малюка виникла величезна проблема: він хотів зрозуміти, для чого у квітів бувають шипи. Питання це виявився недоречно: мотор не піддавався ремонту, а питна вода майже закінчилася. Становище ставало загрозливим. Льотчик з роздратуванням відповів малюкові, що зайнятий серйозною справою. Маленький принц вражений: його друг відповідає, як дорослі. Він спочатку твердив, що льотчик нічого не зрозумів, а потім розсердився і гнівно розповідав про планету, де живе важливий людина з багряним обличчям, головна справа якого складати цифри. Пан цей нікого і нічого ніколи не любив, але гордо повторював, що є серйозною людиною. Маленький принц описував весь жах свого становища: у нього на планеті зростає єдиний квітка, яких немає більше ніде в світі. І ця квітка може з’їсти його баранчик.

“Якщо ти любиш квітку – єдиний, якого більше немає ні на одній з мільйонів і мільйонів зірок, цього досить: дивишся на небо і відчуваєш себе щасливим. І кажеш собі: “Десь там і моя квітка…” Але коли баранець її з’їсть, це все одно як якби всі зорі раптово згасли! І це, по-твоєму, байдуже! ” Малюк розплакався. Кинувши все, льотчик намагався втішити свого друга, підняв його на руки, став колихати. Йому так хотілося вберегти це маленька істота від бід, від сліз…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Короткий виклад тексту казки “Маленький принц”