Треба судити не за словами, а за справами (за казкою-притчею “Маленький принц”) ( Твір-мініатюра)

Антуан де Сент-Екзюпері розповів нам казку “Маленький принц”. Кожна глава казки – це маленька притча з мораллю.

“Треба було судити не за словами, а за справами”, – так закінчив Маленький принц розповідь про те, як він доглядав за своєю квіткою – гордою й примхливою трояндою. Це була незвичайна квітка, єдина у своєму роді на цій планеті. Хоча троянда постійно вередувала, кокетувала, часто ображалася й не страждала від надлишку скромності, Маленький принц однаково захоплювався нею, тому що вона була дуже гарною. Він доглядав

за нею: поливав ключовою водою, укривав на ніч скляним ковпаком, загороджував ширмою від вітру. Маленький принц, полюбив прекрасну квітку й радий був їй служити. Троянда була для нього дорожча за всі квіти на світі. Він ніколи не говорив їй про це. Він просто ніжно люби в її й тому піклувався про неї. І був щасливий. Але троянда не розуміла цього.

Вона з кожним днем ставала усе вимогливіше й примхливіше. Коли ж Маленький принц вирішив піти від неї і мандрувати з перелітними птахами, горда троянда зізналася, що любить його, і заплакала. Всі її слова про тигрів, про протяги говорилися раніше лише для того, щоб зворушити Маленького

принца, показати, що вона має потребу в ньому. Прощаючись, вона побажала йому бути щасливим. Вони обоє пошкодували про те, що були дурними й не зрозуміли одне одного.

Так буває й у реальному житті. Ми часто судимо про людину за її словами, а не справами. Напевно, у нашому класі багато базік, особливо серед дівчат. Говорять гарні й правильні слова, закликають. І вчителі їх за це люблять і ставлять за приклад. Але якщо по-серйозному треба щось зробити, класний керівник звертається до хлопців, знає, що вони не підведуть, обов’язково виконають прохання. Хоча в інших випадках можуть відмовчатися або навіть нагрубити. Навіщо багато говорити, коли треба робити справу? Дуже жаль, що багато вчителів нас не розуміють.

Непорозуміння може бути й між друзями. І тут дуже важливо “бачити серцем”, як сказав Лис – друг Маленького принца.

Слова – це зовнішнє, оболонка. Важлива ж суть людини. Це можна зрозуміти тільки за його справами. І Маленький принц допоміг мені в цьому розібратися.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір роздум для чого людині серце.
Треба судити не за словами, а за справами (за казкою-притчею “Маленький принц”) ( Твір-мініатюра)