Книга в нашому житті
Я не пам’ятаю своєї першої книги; здається, вони завжди були поруч зі мною. І коли я, ще не вміючи читати, розмальовувала їх сторінки, і коли по декілька разів па день бігала у сусідню дитячу бібліотеку. Я трепетно люблю книги: нові, то пахнуть друкарською фарбою; старі, зачитані і клеєні-переклеєні, які бережуть тепло долонь своїх читачів.
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна.
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить, –
писав з пошаною Іван Франко.
У мене навіть існує власний ритуал знайомства
Та частіше на мій дотик книга відгукується радістю, неначе просить: «Візьми мене! Я тобі розповім так багато цікавого! Повір, ми станемо добрими друзями!» Я починаю хвилюватися, щось тремтить у душі, сповненій радісним передчуттям.
Нарешті я розгортаю книгу
Так, я інакше не можу сказати про книгу, бо вона – завжди мій справжній друг. Друг, який навчить, підкаже, допоможе розібратися у важких ситуаціях (а як же їх зараз у мене багато). Мій духовний провідник розрадить мене в сумі, розповість мені про життя інших людей, покличе в захоплюючу подорож у інші часи і в інші країни. Хай немає у мого друга рук і ніг, хай не відчуваю я його фізичної сили, але та сила мудрості, духовної величі, якою він ділиться зі мною, не може рівнятися ні з чим.
Тому я переконана, що найбільша сила, яку дають книги, – це той духовний потенціал, котрий стає стрижнем усього життя людини, його роздумів га вчинків. Кажучи коротко, книги творять людину, навчаючи її мудрості й доброти.
…Та, на жаль, я помічаю, що люди читають все менше і менше книжок. Чому? Невже нецікаво? Так, книжку потіснили телеекран і комп’ютер. Так, книга на прилавках інколи несусвітньо дорога. Так, складні економічні умови відвертають увагу потенційних читачів, котрі мають приділяти багато часу здобуванню їжі, далеко не духовної.
Але книги чекають. Вони стоять у крамницях, на бібліотечних полицях і смиренно чекають на нас, читачів, своїх друзів. Ум є про що нам розповісти, чому навчити. Вони будуть терпляче зберігати свої таємниці, щоб одного разу радісно віддати їх нам. ім вистачить терпіння чекати на цю щасливу мить. А чи вистачить нашого життя…
Хліб і книжка. Вічні дві святині,
Що лежать поважно на столі,
Стверджуючи мудрість дум людини,
Безкінечність щедрості землі.