Образи Гонти та Залізняка за поемою “Гайдамаки”

І. Максим Залізняк – історична особа.
1. Походження Максима. (Походив із бідної родини. Не було в нього ні оселі, ні саду, ні ставу, як співається в народній пісні.)
2. Велика довіра до нього повстанців. (Залізняк продовжує справу Богдана Хмельницького. Ставши на чолі гайдамаків, Максим Залізняк думає про долю народу. Він завжди у перших рядах повстанців, на нього можна покластися у скрутну хвилину, він ніколи не підведе.)
3. Глибока ненависть до ворогів. (Залізняк глибоко ненавидить шляхту, розправляючись із ворогами, поводиться жорстоко.

Нікому нема пощади, не можуть його вблагати ні каліка, ні старий, ні мала дитина.)
4. Досвідченість і вимогливість ватажка. (Відзначається розумом, витримкою, спокоєм у найскладніших ситуаціях. Він розуміє настрої повстанців, відчуває їхні потреби, турбується про них.)
ІІ. Героїзм і трагічність образу Гонти.
1. Відданість присязі, вірність клятві (це визначальна риса Івана Гонти.)
2. Убивство дітей. (Гонта – люблячий батько, але вірність присязі перемагає. Він убиває дітей, хоча знає, що вони безвинні. Він тяжко переживає смерть синів, сам ховає їх у полі. Заплакавши, говорить, що сини його загинули за Україну і він за
неї загине. Убивством дітей Гонта обриває останнє, що з’єднувало його з ворожою шляхтою. Тепер нічого не відокремлює його від народних месників.)
3. Почуття обов’язку перед повстанцями.
ІІІ. Залізняк і Гонта – непоборні месники за кривду й несправедливість.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Кожен носить її чуму в собі.
Образи Гонти та Залізняка за поемою “Гайдамаки”