Доля української жінки. Твір-опис за картиною Т. Г. Шевченка “Катерина”

У нашій квартирі висить картина Т. Г. Шевченка “Катерина”. Мій батько – учитель української літератури – дуже любить цю картину. Він каже, що шевченківська Катерина нагадує йому Україну, утілену в живий образ.

Т. Г. Шевченко був не тільки поетом. Він почав свою творчу діяльність як художник. Він закінчив Петербурзьку Академію та намалював багато відомих картин. Поетичний дар пробудився в нього трохи пізніше.

Трагічна доля української жінки завжди турбувала Шевченка. Ще в часи кріпацтва він бачив, як ламає жіночі долі несправедливий

суспільний лад. Він глибоко співчуває українській жінці, присвячує їй свої твори.

З історії Катерини, української дівчини, яка була збезчещена москалем та внаслідок цього загинула, Шевченко присвятив три твори різних жанрів мистецтва: поему, прозаїчний твір та картину. У кожному з них засобами, притаманними цьому жанру, створюється трагічний образ Катерини.

Вражає досконалість портретної майстерності Шевченка. Написавши портрет Катерини, він зумів розкрити її психологію, показати всю гаму її переживань, її важкі роздуми про свою долю та своє майбутнє.

Висить шевченківська картина на стіні в нашій квартирі. Висить та закликає людей: створюйте нове, досконале, більш справедливе суспільство.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Доля української жінки. Твір-опис за картиною Т. Г. Шевченка “Катерина”