Твір на тему: “Лист до Мавки” за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”

Драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня” починається з прологу, в якому зображений незвичайний куточок нашої рідної України, місце, в якому все мінливе і дивовижне, в якому все виблискує найніжнішими відтінками звуків, кольорів і запахів. Поетеса знайомить нас з казковими істотами, яких створила фантазія нашого народу і які населяють дивовижний ліс, та з людьми, які туди прийшли – з дядьком Левом та його небожем Лукашем. Вони саме з тих людей, які завдяки обдарованій душі, можуть зустріти Перелесника і Русалку, Лісовика і Водяника,

Куця і Потерчат. Саме тут Лукаш зустрів лісову красуню Мавку, яку розбудив звуками своєї сопілки. Ніколи так гарно не співала сопілка, ніколи так гарно не співала весна, і Мавка готова була без кінця йти за тими чудовими співами.

Лукаш і Мавка зустрілися і з першого погляду покохали один одного. Дівчина зачарувала юнака своїми мінливими очима, своїми довгими чорними косами і своїм тонким станом. Та й Мавка закохалася у хлопця навіть незважаючи на те, що мудрий Лісовик попереджав її, щоб не задивлялася на людей, бо дуже і дуже важко таким, як вона, ходити людськими стежками.

Якщо б у мене була можливість написати листа до Мавки,

я б і сам звернувся до неї з попередженням про небезпеку. Я б сказав їй приблизно такі слова:

“Добрий день, лісова красуня Мавка! Ти мене не знаєш, але я тебе знаю дуже добре, настільки добре, що ти навіть і не уявляєш. Я навіть знаю те, що відбудеться з тобою у майбутньому, як закінчиться історія твого кохання та кохання Лукаша, бо я прочитав про тебе драму Лесі Українки під назвою “Лісова пісня”. Тому, перш за все, я хочу попередити тебе про небезпеку, яка чекає тебе у майбутньому, про небезпеку кохання казкової лісової істоти та людини. Я б повторив слова з поеми:

“Обминай їх, Мавко:
Раз тільки ступиш – і пропала воля!
Та Мавка не слуха тих слів і весело сміється:
Ну, як-таки, щоб воля – та пропала?
Се так колись і вітер пропаде!”

Читаючи сумну оповідь про твоє кохання я разом с тобою переймався твоїми радощами та твоїм горем. Я досить скоро зрозумів, що природним станом для тебе була воля, така ж солодка, як і кохання, як дихання і життя. Якийсь час ти була безмежно щаслива, бо вперше покохала, а співи сопілки твого коханого розбудили усе навкруги. “На голос веснянки відкликається зозуля, потім соловейко, розцвітає яріше дика рожа, біліє цвіт калини, глод соромливо рожевіє, навіть чорна безлиста тернина появляє ніжні квіти”. А вночі на твоїх довгих чорних косах виблискували світлячки, які з’являлися, коли тебе цілував Лукаш.

Але зовсім скоро у мене з’являється відчуття чогось недоброго, та й ти не звернула увагу на журливу вербу, яка чомусь роняла великі прозорі сльози. Та ти, Мавко, не зрозуміла цього попередження, яке надавала тобі сама природа, попередження про те, що зовсім скоро літо закінчиться, зів’януть квіти і все навколо знову полине у довгий зимовий сон. Так само, як і літня краса, зникне і твоє кохання. Нажаль, ти не повірила і покинула ліс, відправившись жити серед людей. Ти багато працювала, допомагала будувати хату, мирилася з матір’ю Лукаша, якій неможливо було вгодити. Ти, лісова царівна, переодяглася в латану сорочку, вузьку спідницю з набиванки і полинялий фартух. Та це тебе не засмучувало, бо поряд з тобою був твій коханий, твій рідний Лукаш.

Я разом з тобою переживав і тоді, коли ти зрозуміла, що Лукаш перестав тобою цікавитися, перестав грати на твоїй улюбленій сопілці і став усе частіше поглядати на привабливу Килину. Ти, наївна, ще сподівалася, що кохання оживе з новою силою, що воно ще не вмерло, та всі твої сподівання порушив Лукаш, який все ж таки заслав до Килини старостів. Ти страждала, ти хотіла забути своє кохання, але воно навіки оселилося у твоєму серці, у твоїй душі. Ти вражаєш мене тим, що після усіх страждань ще знаходиш сили на те, щоб заспокоювати свого коханого після того, як Лісовик покарав його за зраду і перетворив на вовкулаку.
Своїм існуванням ти довела мені, що справжні почуття, як і сама природа, не мають смерті. І завжди треба сподіватися на краще, завжди треба сподіватися на те, що як і у природі, у нашій душі колись все ж таки мине зима, знову прийде весна, розквітнуть, як все навколо, наші почуття і ми з увагою та захопленням знову будемо слухати лісову пісню про царівну Мавку та її велике кохання. За те, що ти допомогла мені зрозуміти, що таке справжні почуття і чого вони варті, я дуже і дуже тобі вдячний.

На цьому я з тобою, Мавко, прощаюся і сподіваюся, що моє кохання не буде таким сумним як твоє, але моє життя буде таким же сповненим почуттями і самовідданістю, як і твоє. До побачення, Мавка, а точніше – прощавай!”1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Милосердя починається з власної родини.
Твір на тему: “Лист до Мавки” за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня”