Портрет Павла Полуботка (твір-опис за картиною)

На картині роботи невідомого художника бачимо портрет Павла Полуботка, історичної особи, що жив у XVІІІ столітті і був чернігівським полковником, а потім гетьманом Лівобережної України.

На портреті на темному тлі зображено кремезного чоловіка середнього віку з уважними і спокійними темними очима. У нього чорні брови, чорне волосся і довгі чорні вуса.

Павло Полуботок одягнений в мундир, перев’язаний широким поясом, на якому висить шабля. Він тримається за неї лівою рукою. Шабля – знак того, що на портреті зображено людину військову. Права рука лежить на столі, а поряд намальований пернач – знак полковницької влади.

Мундир Полуботка з червоними манжетами на рукавах, червона і накидка, оздоблена темним хутром. Вона застібається застібкою з дорогоцінним камінням.

І вираз обличчя, і одяг Павла Полуботка підкреслюють, що перед нами військовий керівник, мудра, врівноважена, сильна людина, що має неабияку владу.

Портрет також дає цікаву інформацію про одяг військової старшини тих часів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Людина без друзів що дерево без коріння.
Портрет Павла Полуботка (твір-опис за картиною)