Чи доводилось вам переживати стан творчого натхнення

Творче натхнення – це, на мій погляд, Божий дар, іскра Божа, яка дається не кожному. Не всі стають видатними художниками, письменниками, музикантами чи вченими, винахідниками. Але у кожного, напевне, є своє уподобання, захоплення, якому він присвячує свій час і зусилля. Важко сказати, як людина приходить до свого улюбленого заняття – чи під впливом і за прикладом батьків, знайомих, друзів, чи це виникає від якогось внутрішнього поштовху. Творче натхнення можна відчути й виконуючи звичайну якусь роботу. Це коли ти охоплений бажанням зробити

якнайкраще, довести справу до кінця, порадувати близьких і, врешті-решт, довести самому собі, що ти можеш, що ти вартий чогось. Виконуючи творчу роботу, не помічаєш часу і втоми, мучишся сумнівами, страждаєш ледь не фізично, коли не вдається знайти потрібне слово, чи мазок, чи ноту, чи лінію або деталь. Дивишся на готовий витвір, розчаровуєшся, що він не такий досконалий, як уявлялося, хочеться все порвати, розбити, викинути.

Та знову бачиш свою мрію, знову берешся до роботи і вдосконалюєш, покращуєш свій твір. Ніщо не може зрівнятися з тим почуттям радості й задоволення, коли бачиш плоди своєї праці, коли ця праця порадувала,

захопила ще й інших. Поряд з традиційними захопленнями – малюванням, ліпленням, музикою, вишиванням, літературною творчістю, конструюванням та іншими з’явилися у молоді й нові – складання комп’ютерних програм, комп’ютерна графіка і таке інше. Тут теж потрібні і творче натхнення, і наполеглива праця, щоб досягти результатів.

На жаль, зараз багато молодих людей, які не мають захоплень, не відчувають прекрасних хвилин творчого горіння, безцільно проводять час. Звідси і бездуховність, й аморальні вчинки. Думаю, що кожному слід прагнути до самовдосконалення, розвивати в собі творчу думку, працювати, тоді й прийде творче натхнення, відчуття того, що ти – Людина. Адже справжня творчість притаманна лише людині.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чи доводилось вам переживати стан творчого натхнення