Пригоди юного романтика (за романом Р. Стівенсона “Острів скарбів”)

Мрією багатьох моїх однолітків є бажання подорожувати. От якби опинитися в XIX столітті на піратському судні, що пливе до далекої невідомої країни, як Джим Хокінс, герой роману Р. Стівенсона “Острів скарбів”.

Звичайно, це справа непроста. Зважитися вирушити у невідомі краї може не кожний хлопець чи дівчина. Але так хочеться пригод. Які риси характеру треба мати, щоб витримати таку важку подорож, не піддатися спокусам скарбів і залишитися хорошою людиною? Звичайно, кожний би назвав у першу чергу сміливість, вправність, розум, силу волі.

Але в критичних ситуаціях важко сказати, як ти вчиниш. От Джим у таких ситуаціях чинив розсудливо, робив правильний вибір. А ще він був дуже допитливим і тому мав здатність опинятися вчасно в потрібному місці. Це завдяки Джиму капітан дізнався про змову на кораблі й вжив заходів безпеки, підмі­нивши карту. Відчайдушний вчинок хлопчика, коли той вирушив на берег у шлюп­ці з піратами, згодом врятував від смерті і його, і його товаришів.

На острові Джима очікували захоплюючі, але небезпечні пригоди. Його подорож на острів не була спробою розбагатіти. Юний романтик шукав подвигів, а його серце саме підказувало план подальших дій.

На острові хлопець зустрі­чає Бена Ганна, залишеного тут піратами три роки тому. Добрий хлопчина погоджується врятувати його. Вночі, скориставшись човном Бена, Джим підплив до шхуни і посадив її на мілину. Цим він вирвав судно з рук піратів.

Чесний і порядний хлопчина завжди дотримується свого слова, навіть якщо це слово, дане розбійникам. Острів скарбів – це не просто частина землі серед океану, де заховане золото. Ця назва має символічне значення. У душі кожної людини повинен бути острів, де міститься добро, милосердя, порядність, лю­бов. Саме це і є найбільшим скарбом. Джим Хокінс не розгубив свої духовні скарби навіть серед жорстоких і хижих піратів. Ще одна обставина, що доводить високі моральні якості юнги: він врятував життя одноногому Сільверу.

Багато романтиків прагнуть подорожувати, знайти свій острів скарбів. Але найголовніше – не розгубити при цьому людяність, порядність, чесність. Я хотів би мати такого друга, як Джим Хокінс. З ним можна вирушити у тривалу і небез­печну подорож. Він ніколи не зрадить, вміє діяти, зважуючи всі свої вчинки.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Картина сніданок катерини білокур.
Пригоди юного романтика (за романом Р. Стівенсона “Острів скарбів”)