Біблія – пам’ятка світової літератури

Напевне, немає в світі іншої книги, навколо якої впродовж усієї історії людства велися б такі цікаві розмови та яка мала б стільки відданих прихильників, скільки їх має Біблія.
Біблія в усі часи залишалася найбільш розповсюдженою в світі книгою. Перекладена на понад дві тисячі мов, вона є доступною 99 відсоткам населення. І хоча ставляться до неї різні люди по-різному, Біблія завжди була й залишається цікавим, глибоким і різнобічним літературним твором.
Назва “Біблія” походить з грецької мови від слова bіblos, що в буквальному перекладі

означає “книги”. Справді, це не одна, а 77 книг (50 книг Старого Заповіту та 27 книг Нового Заповіту).
Біблія – це найавторитетніший збірник сакральних (священних) текстів. Створювалася вона впродовж майже 1,5 тис. років; писали її, пристосовуючись до духу людей тієї епохи.
Дві частини, на які поділяється Біблія – це Старий та Новий Заповіт. Вважається, що перші, найдавніші записи, зробив пророк Мойсей приблизно в XV ст. до н. е. Він створив так зване “П’ятикнижжя Мойсея”, яке становить законодавчу базу християнської релігії: книги Буття, Вихід, Числа, Левіт та Второзакония. Буття висвітлює картину
створення світу, початки людської історії взагалі та історії Богом обраного народу зокрема. Вихід описує 40 років блукання людей, яких Мойсей вивів з Єгипту, пустелею в пошуках Палестини. Поглянувши на географічну карту, ми бачимо, що відстань між Єгиптом та Палестиною доволі незначна, принаймні, навіть піша подорож навряд чи могла б розтягтися на 40 років. Але саме цей час потрібен був колишнім рабам, щоб рабська психологія померла в них та вони змогли розпочати нове життя в Палестині.
Книги Чисел, Левіт та Второзакония – це законодавчі книги. Вони грунтовно досліджують та пояснюють взаємини людей з Богом та між собою згідно законів християнської моралі.
До складу Старого Заповіту входять також книги пророків та історичні книги, в яких висвітлено завоювання Палестини, утворення та діяльність влади судців, будівництво храмів у Єрусалимі, витоки царської влади та інші важливі події з історії ізраїльтян.
Книга Іова, Псалтир, Пісня над піснями Соломона та книга Еклезіаста, що входять до Старого Заповіту – це навчальні й поетичні книги, взірець вічної краси, мудрості, яку не можна виміряти ніякими матеріальними цінностями.
Книги Євангелія, з яких починається розповідь Нового Заповіту – це біографія Ісуса Христа (який, за біблійною легендою, був сином Божим), записана чотирма з його учнів: Матвієм, Марком, Лукою та Іоанном. До Нового Завіту також відносяться книги про діяння святих апостолів, послання апостолів та Апокаліпсис – книга Одкровення Іоанна Богослова.
Основним мотивом, який поєднує всі біблійні книги, є мотив любові до ближнього – основа всієї християнської моралі.
До кінця ІV ст. н. е. Біблія розповсюджувалася грецькою мовою, і тільки на початку V ст. була перекладена латиною. Згодом, у другій половині ІX ст., Кирило та Мефодій переклали Біблію старослов’янською мовою.
Біблія – це книга, про яку знають усі християни, незалежно від віку та соціального статусу. Можливо, не кожен з нас сприймає на віру деякі моменти з неї, але неможливо не погодитися: Біблія – це книга, яка увібрала в себе мудрість тисячоліть.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Біблія – пам’ятка світової літератури