Батьки й діти характеристика образа Одинцовій Ганни Сергіївни

БАТЬКИ Й ДІТИ (Роман, 1862) Одинцова Ганна Сергіївна – красуня аристократка, предмет трагічної пристрасті “нігіліста” Базарова. В О. помітні риси, властиві новому поколінню дворян, – відсутність станової пихи, воля суджень, відомий демократизм. У той же час у ній все чуждо Базарову – навіть якості, які те саме що його власним. О. розумна, горда, незалежна зовсім по-іншому.

Однак ця холодна, горда, цнотлива аристократка потрібна “нігілістові” такий, яка вона є. Його тривожить, хвилює й притягає її безтурботний спокій, майже художня домірність усього її існування. Базарів розуміє, що за всім цим – нездатність до жагучих захоплень, байдужість, егоїзм. Але є в цьому своєрідну досконалість, чарівності якого не можна не піддатися.

Така причина трагедії Базарова. Для самої ж героїні її холодність виявляється джерелом життєздатності. Їй легко вдається впоратися з поривами небезпечних для неї почуттів.

Зрештою героїня виходить заміж “не по любові, а по переконанню” – зі звичайною перспективою благополуччя, що винагороджує за помірність бажань


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Батьки й діти характеристика образа Одинцовій Ганни Сергіївни