Алегоричність змісту казки І. Франка “Фарбований Лис”

Читаючи цю, на перший погляд, нехитру казку, розумієш, що ти вже таке зу­стрічав у реальному житті. І персонажа головного, і звірів лісових, і хитрість таку ж саму. Чому? Тому що Іван Франко хотів людину “замаскувати” під звірів, показуючи її дурість та високу самовпевненість.

Ось, наприклад, наш головний герой – Лис Микита. Це хитрий звір, який вважає, що нема нічого на світі, що він би не зміг вкрасти. Він пишається цим, але через свою обмеженість прораховується і розплачується власним життям. Ще можна розглянути всіх лісових жителів. Їх ми можемо розглядати як групу людей, які не мають власної думки. Ними може керувати такий “розумненький” цар, як Лис Микита.

Подобається нам чи ні, але таке трапляється дуже часто. І саме тому, що ду­же багато людей не хочуть висловлювати власну думку, йдуть за так званими “царями”. А в результаті маємо такі наслідки.

Через це треба завжди думати власною головою, не намагатися стрибну­ти вище своєї голови, адже це просто неможливо. Бо трапиться те, що з Лисом Микитою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Алегоричність змісту казки І. Франка “Фарбований Лис”