Твір на тему: “Дійсність у шатах казки”

Де знаходиться межа між дійсністю і казкою? У деяких випадках відповідь на це питання проста, в інших – складна, багато в чому все залежить від тієї казки, яка розглядається. Основна проблема в тому, що фантастичність деяких казкових епізодів не означає того, що дійсність у них повністю заперечується. За допомогою фантастичних і, здавалося б, абсолютно нереалістичних образів талановиті автори найкраще передають щось справжнє, що відбувається в житті, але є складно з’ясовним простими словами.

Одним з таких талановитих авторів є Ернст

Теодор Амадей Гофманн. У своїй фантастичній казці “Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер” він зумів описати складне явище досить цікавим метафоричним чином. Головною дійовою особою твору жанру романтизм є крихітка Цахес – потворний карлик, який завдяки милості феї став усім подобатися і домагатися через це великого успіху, якого він не заслуговував, він забирав цей успіх у більш гідних людей. Протягом усього твору можна спостерігати за тим, як Цахес, прозваний надалі Цинобер, абсолютно незаслужено отримує ті блага, які були призначені для інших. Чи давали йому право та ілюзія, створена завдяки милості феї,
користуватися всіма перевагами, які він отримав? Очевидно, що ні, адже потрібно бути гідним, а не просто здаватися їм. Цілком логічно, що в певний момент така істота стала становити небезпеку для всього суспільства і люди спільно змогли його здолати і прогнати.

Абсолютно сюрреалістичний і фантастичний сюжет, чи не так? Здавалося б, причому тут дійсність, якщо мова про такі явища, як феї, перетворення тощо? Але насправді дійсність не так вже сильно відрізняється від казки, якщо поглянути навіть на такий твір. У реальному житті також дуже часто трапляється, що абсолютно недостойні люди домагаються успіхів завдяки чиєїсь окремої прихильності. І це представляє таку ж небезпеку для суспільства в реальному житті, як і в цій казці. Який сенс намагатися робити світ кращим, якщо плодами твоєї корисної діяльності скористається хтось такий же, як і крихітка Цахес? Саме тому і в реальному житті ніхто не любить вискочок, людей, що займають високі посади, які одержують солідні гонорари тільки лише на тій підставі, що хтось більш впливовий посприяв успіху цієї людини. Втім, і в реальному житті, як і в казці, справедливість рано чи пізно розставить все по місцях, вказавши кожному місце, якого він гідний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Дійсність у шатах казки”